مطالب توسط مصطفی خدایگان

افتتاح نمایشگاه آثار هنرمندان کوچک با حضور بزرگان هنر

نمایشگاه نقاشی «دست‌های مهربان» افتتاح شد. نمایشگاه آثار نقاشی کودکان مرکز آموزش و نگهداری آیندگان بنیاد نیکوکاری دست‌های مهربان عصر روز شنبه ۱۸ آذر ۹۶ با حضور جمعی از هنرمندان، اهالی فرهنگ و رسانه، مخاطبان نمایشگاه و کودکان مرکز آیندگان گشایش یافت. در این نمایشگاه که به میزبانی فرهنگسرای رسانه پاسداران در حال برگزاری است آثار نقاشی کودکان ۳ تا ۶ سال مرکز نگهداری آیندگان در معرض تماشای عموم قرار گرفته است. افتتاحیه این نمایشگاه با حضور هنرمندانی از قبیل جمال رحتمی (کاریکاتوریست و فیلمساز)، میکائیل شهرستانی (بازیگر و کارگردان سینما، تئاتر، تلویزیون)، امیراحمد انصاری (کارگردان سینما)، مازیار رضاخانی (مستندساز و کارگردان)، نازنین علم‌دوست (بازیگر) و… برگزار شد. گفتنی است میکائیل شهرستانی این شب‌ها با اجرای نمایشنامه‌خوانی «ارباب پونتیلا و نوکرش ماتی» در فرهنگسرای رسانه به روی صحنه می‌رود. این ستاره‌ی حوزه سینما و تئاتر در یک اقدام شایسته، اجرای شنبه شب (۱۸ آذر) را به هنرمندان کوچکِ مرکز آموزش و نگهداری آیندگان تقدیم کرد. در ادامه گزارش تصویری سینا صداقتی از این رویداد را می بینید:

کرمانشاه را تنها نمی گذاریم – بیانیه

سومین بیانیه دکتر شهرام فرجی مدیرعامل بنیاد نیکوکاری دست‌های مهربان در خصوص زلزله‌ی کرمانشاه بی تردید همه ما از وقوع حادثه زلزله‌ی کرمانشاه و تبعات آن هنوز غمگین هستیم و هیچکدام نتوانستیم در این سه هفته، لحظه‌ای این اندوه را از قلب خود دور کنیم اما در میان تمام این اتفاقات ناگوار، در میان این خرابی‌ها و آسیب‌ها، در میان دلتنگی‌ها و اشک‌ها و گریه‌ها، یک اتفاق خوب رقم خورد که باعث شد مقداری از فشار اندوه زلزله‌ی کرمانشاه از روی قلب ما برداشته شود و آن چیزی نبود جز «مهربانی» و «ایثار». دو واژه‌ی کوچک اما با مفاهیمی بزرگ و وسیع. بی‌شک حادثه اصلاً حادثه‌ی خوبی نبود و باید دعا کرد که دیگر اتفاق نیافتد اما جنبش و خیزش مردم پس از حادثه چنان زیبا بود که من شخصاً گاهی با دیدن کودکان و خانواده‌های آسیب‌دیده بغض می‌کردم و گاهی دیدن مهربانی و ایثار مردم راه گلویم را می‌بست؛ از یک سو بغضِ اندوه بود از سوی دیگر بغضِ عشق. مردم در جریان این اتفاق تلخ، جنبشی شیرین رقم زدند و معنای حقیقی #نارنجی_بودن را به نمایش گذاشتند، یعنی ایثار و مهربانی و هم‌هوایی. از روز بعد از زلزله، آنجا که فراخوان کمک‌های مردمی به بنیاد برای اعزام کاروان […]

بهار دست‌های مهربان در فصل نارنجی

جشن تولد پاییزی‌های مرکز نگهداری آیندگان دست‌های مهربان برگزار شد. به گزارش روابط عمومی دست‌های مهربان، مرکز آموزش و نگهداری آیندگانِ دست‌های مهربان به رسم هر فصل، جشن تولد فصلی کودکان خود را برگزار کرد. در این جشن که با حضور بنیانگذار و مدیرعامل دست‌های مهربان برگزار شد میهمانانی نیز از دنیای هنر و سینما حضور داشتند. از جمله میهمانان این جشن می‌توان به استاد اشعریون، شراره رخام، محمودرضا قدیریان، سامان گوران، گلشید بحرایی، مينا فلاحت‌پيشه، مجریان و برنامه‌سازانی از صدا و سیما و جمعی دیگر از هنرمندان نارنجی کشور اشاره کرد. شایان ذکر است جشن متولدین فصل پاییز مرکز آیندگان در رستوران داژو و با همراهی و همکاری مدیریت این رستوران جناب آقای فرهنگ برگزار شد. در ادامه گزارش تصویری این جشن را می بینید:

درمان گوش سیدعلی در آستانه‌ی ناشنوا شدن

سیدعلی نوجوان افغانستانی پس از یک ماه اقدامات درمانی توسط مرکز درمانی سبحان، خطر ناشنوا شدن را از سر گذراند. به گزارش روابط عمومی دست‌های مهربان، این نوجوان که از اتباع افاغنه‌ی تحت پوشش بنیاد نیکوکاری دست‌های مهربان است مدت‌هاست به خاطر پارگی پرده‌ی گوش و آسیب‌دیدگی شدید گوش میانی، شنوایی یک گوش خود را تقریباً از دست داده بود و در آستانه‌ی ناشنوایی کامل قرار داشت. وی حدود یک ماه پیش با مراجعه به مرکز درمانی سبحان تحت نظر پزشکان این بنیاد قرار گرفت و پس از یک پروسه‌ی یک‌ماهه و با انجام آزمایش‌ها و سنجش‌های مورد نیاز توسط پزشکانی حاذق از قبیل خانم دکتر جهرودی و آقای دکتر فرشید آچاک، در نهایت مورد عمل جراحی قرار گرفت و سلامت گوش خود را به طور کامل باز یافت. عمل سیدعلی در تاریخ ۹ آذر ۹۶ در بیمارستان فروستی و با هزینه‌ی مرکز درمانی سبحان صورت گرفت. شایان ذکر است بنیاد نیکوکاری دست‌های مهربان تنها مؤسسه‌ی ایرانی است که شهروندان غیرایرانیِ نیازمند را نیز تحت پوشش خود قرار می‌دهد.

حضور دست‌های مهربان در جشن الفبای دبستان نوید آینده

بنیاد نیکوکاری دست‌های مهربان در جشن الفبای دبستان نوید آینده‌ی نارمک حضور یافت. به گزارش روابط عمومی دست‌های مهربان، این جشن به صورت هفتگی در برخی مدارس کشور با هدف تسهیل آموزش الفبا به کلاس اولی‌ها و افزایش شوق و انگیزه آنان به مدرسه و تحصیل برگزار می‌شود. در این جشن که روز چهارشنبه ۸ آذر ۹۶ در دبستان نوید آینده‌ی نارمک برگزار شد، نماینده‌ی بنیاد نیکوکاری دست‌های مهربان با هماهنگی خانم کریمی، مدیریت این دبستان و معلم کلاس اول دبستان خانم ناطقی، در این جشن حضور یافته و توضیحاتی در خصوص مفهوم «نارنجی بودن» به بچه‌ها ارائه کرد. وی در جشن روز چهارشنبه که با الگو قرار دادن حرف «نون» برگزار شد «نارنجی بودن» را مصداق مهرآفرینی، خیرخواهی و انسان‌دوستی قلمداد کرد و گفت: در هر کشوری تعدادی از بچه‌ها به دلایل مختلف توان تحصیل یا خرید مایحتاج خود را ندارند و این وظیفه‌ی اخلاقی و اجتماعی بچه‌ها و خانواده‌های دیگر است که در مواقع لازم از طریق بنیادهای نیکوکاری به بچه‌های نیازمند کمک کنند. نماینده‌ی بنیاد همچنین با معرفی کامل بنیاد نیکوکاری دست‌های مهربان، به دانش‌آموزانِ دبستان نوید آینده یادآور شد: بنیاد دست‌های مهربان با شعار «نارنجی باشیم» و «من یک نارنجی هستم» تمرکز خود را روی توانمندسازی […]