دست‌های مهربان «الکامپ» را نارنجی کرد

غرفه بنیاد نیکوکاری دست‌های مهربان در نمایشگاه الکامپ برپا شد.
به گزارش روابط عمومی دست‌های مهربان، بیست و سومین دوره نمایشگاه الکامپ از ۳۰ تیر آغاز شده و تا ۲ مرداد در محل نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران ادامه دارد.
بر اساس این گزارش، بنیاد نیکوکاری دست‌های مهربان با رویکردی نیکوکارانه در این نمایشگاه حضور یافته و تلاش می‌کند تا علاوه بر توسعه برند خود، مفهوم جریان #نارنجی_باشیم را در سطحی وسیع و در میان فعالان حوزه کامپیوتر، IT و استارتاپ‌های کشور، بیش از پیش به نمایش بگذارد.
نمایشگاه الکامپ بزرگ‌ترین رویداد تجاری در عرصه تولید و عرضه محصولات و خدمات صنایع الکترونیک و کامپیوتر کشور است که همه ساله با حضور گسترده و چشمگیر فعالان این حوزه و مخاطبان آنها در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار می‌شود.
در این نمایشگاه آخرین دستاوردهای این صنعت اعم از سخت‌افزار و نرم‌افزار به علاقمندان عرضه شده و فرصتی بی‌بدیل برای تبادل نظر و مذاکره در اختیار شرکت‌کنندگان قرار می‌گیرد.

غرفه بنیاد نیکوکاری دست‌های مهربان در نمایشگاه الکامپ میزبان حضور گرم و نارنجی شماست.
سالن: میلاد – ۳۱B
غرفه: ۲۲۹

#الکامپ_را_نارنجی_کنیم

” استفاده از اخبار با ذکر منبع بلامانع است “

Print Friendly

حمایت بنیاد دست‌های مهربان از خیریه دارالشفا

عصر نارنجی در عطر یاس

نمایندگان بنیاد نیکوکاری دست‌های مهربان از مرکز توانبخشی و مراقبتی معلولان ذهنی عطر یاس بازدید کردند.
به گزارش روابط عمومی دست‌های مهربان، جمعی از کارکنان بنیاد نیکوکاری دست‌های مهربان در پی دستور مدیرعامل این بنیاد -دکتر شهرام فرجی- برای بازدید و اهدای سبدهای کالا و اقلام ضروری، در مرکز توانبخشی یاس حضور یافتند.
در این برنامه، حدود ۲۰ نفر از کارکنان بنیاد نیکوکاری دست‌های مهربان در مرکز عطر یاس حضور یافته و هدایایی را شامل سبدهای کالای ویژه و اقلام ضروری به این مرکز اهدا کردند.
همچنین نمایندگان بنیاد دست‌های مهربان در این بازدید به گفتگو و پذیرایی از کودکان تحت مراقبت پرداخته و لحظات خوشی را برای بچه‌ها رقم زدند.
مرکز توانبخشی و مراقبتی معلولان ذهنی عطر یاس در قرچک واقع شده و میزبان حدود صد نفر از کودکان معلول ذهنی و جسمی زیر ۱۴ سال است.
این دیدار ظهر روز سه شنبه ۲۷ تیرماه و به درخواست یکی از حامیان این مرکز از دکتر فرجی صورت گرفت.
مرکز توانبخشی و مراقبتی شبانه‌روزی معلولین جسمی و ذهنی زیر۱۴ سال عطر یاس توسط بخش خصوصی از ابتدای مهرماه ۸۹ در مساحتی حدود ۷۰۰ مترمربع و با ظرفیت نگهداری ۹۰ بیمار معلول با مساعدت‌های خیرین احداث و راه‌اندازی و تحت نظارت سازمان بهزیستی فعالیت می‌کند.

” استفاده از اخبار با ذکر منبع بلامانع است “

Print Friendly

برگزاری جشن تولد گروهی برای کودکان مرکز آیندگان

مرکز نگهداری و آموزش آیندگانِ بنیاد نیکوکاری دست‌های مهربان برای پنج نفر از بچه‌های خود جشن تولد همزمان گرفت.
به گزارش روابط عمومی دست‌های مهربان، این پنج نفر همگی متولد تیرماه هستند که مرکز آیندگان با کمک حامیان این کودکان، جشن تولد همه را به صورت همزمان برگزار کرد که بسیار مورد توجه بچه‌ها و مهمانان قرار گرفت.
این مرکز قصد دارد تا برپایی جشن تولد گروهی را به یک برنامه ثابت و همیشگی تبدیل کند و هر ماه، برای بچه‌های متولد آن ماه، جشن تولد گروهی بگیرد.
در این جشن، با موسیقی زنده، اهدای هدیه به تمام بچه‌ها، صرف ناهار و… از بچه‌ها و مهمانان پذیرایی شد.
گفتنی است مهمانان این جشن به‌طور خودجوش با پوشیدن دستبند و شال نارنجی در جشن حضور یافته و نارنجی شدن خود را به این شکل اعلام کردند.

” استفاده از اخبار با ذکر منبع بلامانع است “

Print Friendly

خبر کوتاه بود و جانکاه؛ مریم میرزاخانی رفت، به همین سادگی!

از تن یکی و از خرد هزاران رفت/ بیانیه دکتر شهرام فرجی در سوگ مریم میرزاخانی

خبر کوتاه بود و جانکاه؛ مریم میرزاخانی رفت، به همین سادگی!
رفتن چنین آسان است اما سال‌ها طول می‌کشد تا خاورمیانه‌ی مغموم، نابغه‌ای همچون او را دوباره به خود ببیند؛ زنی که با قدرتش نشان داد زنان این سرزمین تا کجای آسمان‌ها می‌توانند پرواز کنند. او نشان داد صعود قله‌ها و کسب افتخار برای زن ایرانی کار سختی نیست، حتی اگر مجالِ حرکت نباشد. ایران و جهان امروز ملکه‌ی دنیای ریاضی را از دست داد اما مرگ پایان کبوتر نیست و نام مریم میرزاخانی تا ابد در بین افتخارات این سرزمین خواهد بود و علم او برای همیشه به جهان و جهانیان کمک خواهد کرد.
او رفت اما رفتنش، عشق او را در دل‌های ما قوی‌تر کرد؛ آنچنان که هر زن ایرانی می‌تواند خود را در مسیر او تصور کند تا به هر چیزی که استحقاقش را دارد برسد.
مریم میرزاخانی نمادی از چهره‌ی واقعی زن ایرانی بود؛ زنی با اندیشه‌های بی‌پایان، دست‌های مهربان و یک قلب نارنجی.
از غم رفتن مریم میرزاخانی اندوه فراوان در دلمان نشسته است اما خوشحالیم که ما، در بنیاد نیکوکاری دست‌های مهربان، سال‌های سال به کودکان تحت پوشش خود آموخته‌ایم که الگوی خود را مریم میرزاخانی و میرزاخانی‌ها قرار دهند. پس با تو عهد می‌بندیم راهت را ادامه خواهیم داد.

افتتاح هنرستان «دکتر شهرام فرجی» مراغه

دکتر فرجی: با افزایش مدرسه‌سازی، جهان را به جای بهتری برای زندگی تبدیل کنیم

هنرستان «دکتر شهرام فرجی» مراغه روز چهارشنبه با حضور دکتر فرجی، ظفر محمدی فرماندار مراغه، جلیل اسلامی مدیر آموزش و پرورش مراغه و تنی چند از مسؤولان و بزرگان مراغه طی مراسمی افتتاح شد.
این هنرستان که کلنگ آن در خرداد ۱۳۹۴ به زمین زده شد پس از دو سال ساخت و ساز بی‌وقفه در تاریخ ۲۱ تیر ۱۳۹۶ افتتاح و به بهره‌برداری رسید.
دکتر شهرام فرجی، مدیرعامل بنیاد نیکوکاری دست‌های مهربان کشور در این آیین با اشاره به فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی این بنیاد گفت: حمایت از اقشار نیازمند، کودکان بی‌سرپرست، زنان سرپرست خانوار، تامین جهیزیه زوج‌های نیازمند، آزادسازی زندانیان جرائم غیرعمد و نیز احداث مراکز آموزشی و درمانی از جمله اهداف این بنیاد نیکوکاری است.
فرجی افزود: هم‌اکنون ۱۲ شعبه از بنیاد دست‌های مهربان در سراسر کشور به فعالیت‌های حمایتی از اقشار نیازمند می‌پردازند که بالغ بر ۱۵ هزار نفر را تحت پوشش خدمات حمایتی خود قرار داده‌اند.
وی با اشاره به طرح‌های در دست اجرای این بنیاد در کشور ادامه داد: علاوه بر طرح‌ها و برنامه‌هایی که طی این سال‌ها انجام شده، هم‌اکنون احداث اولین مرکز اوتیسم ایران در اصفهان، بیمارستان ۱۲۵ تختخوابی کرج و یک مدرسه ۶ کلاسه در شیراز، از جمله طرح‌های در دست اجرای بنیاد نیکوکاری دست‌های مهربان است.
وی با اشاره به احداث هنرستان ۱۸ کلاسه مراغه توسط این بنیاد اضافه کرد: کار ساخت این هنرستان از سال ۹۴ در زمینی به مساحت پنج هزار متر مربع در این شهرستان آغاز شده و هم‌اکنون آماده بهره‌برداری و بهرمندی هنرجویان این منطقه است.
همچنین ظفر محمدی فرماندار مراغه در آیین افتتاح هنرستان ۱۸ کلاسه شهرام فرجی ضمن قدردانی فراوان از دکتر فرجی به‌عنوان سازنده این هنرستان گفت: مشارکت خیران با فرهنگیان و معلمان در عرصه تعلیم و تربیت، کار حسنه‌ای است که دارای پیامدهای مثبت فرهنگی و اجتماعی برای جامعه است.
وی با بیان اینکه احساس مسئولیت خیران مدرسه‌ساز در توسعه مدارس و فضاهای آموزشی در این شهرستان قابل تحسین و تقدیر است ادامه داد: مدرسه‌سازی توسط خیران مدرسه‌ساز، فرصت مناسبی برای کمک به توسعه آموزشی، فرهنگی و اجتماعی نسل‌های آینده جامعه است.
جلیل اسلامی مدیر آموزش و پرورش مراغه نیز در بخش دیگری از مراسم گفت: ایجاد هنرستان‌های مختلف از جمله آموزشکده‌های فنی، کشاورزی و تربیت‌بدنی در این شهرستان و نیز وجود ۱۳ مدرسه شبانه‌روزی در نقاط مختلف، به ویژه در مناطق محروم این شهرستان از ظرفیت‌های موجود در بخش آموزش و پرورش این شهرستان است.
وی با اشاره به نقش مشارکت‌های مردمی در توسعه بخش‌های آموزشی مراغه ادامه داد: خیران مدرسه ساز در سال‌های اخیر همواره در توسعه این فضاهای آموزشی که از ضرورت‌های عرصه تعلیم و تربیت در این شهرستان بوده، گام‌های بزرگی برداشته‌اند.
شایان ذکر است این هنرستان در چهار طبقه ساخته شده که تمام هزینه‌های ساخت و ساز و راه‌اندازی آن را دکتر شهرام فرجی، بنیان‌گذار و مدیرعامل بنیاد نیکوکاری دست‌های مهربان تأمین کرده است.
هنرستان ۱۸ کلاسه دکتر شهرام فرجی با میانگین ظرفیت پذیرش ۵۰۰ دانش‌آموز، در زمینی به مساحت پنج هزار متر مربع واقع شده و زیربنای آن ۴۲۰۰ متر مربع است.
قابل ذکر است که این هنرستان، امکانات متعددی از قبیل هشت کارگاه بزرگ، چند آزمایشگاه، سالن‌های همایش و سایر نیازهای یک فضای آموزشیِ استاندارند را در خود جا داده است.
شهرستان مراغه با حدود ۲۵۰ هزار نفر جمعیت در ۱۲۷ کیلومتری تبریز، مرکز آذربایجان شرقی واقع است.

” استفاده از اخبار با ذکر منبع بلامانع است “

Print Friendly