دکتر فرجی در برنامه خانواده‌ی یک به تشریح «مداد نارنجی» پرداخت

 

6

دکتر شهرام فرجی با حضور در برنامه خانواده ۱ شبکه اول سیما در خصوص کمپین «مداد نارنجی» توضیحاتی را بیان داشت.

به گزارش روابط عمومی دست‌های مهربان، بنیان‌گذار و مدیرعامل بنیاد نیکوکاری دست‌های مهربان به‌عنوان مهمان-کارشناس در برنامه خانواده‌ی یک – شبکه اول سیما حضور یافت و بر لزوم کمک‌رسانی همه‌جانبه‌ی خیرین و مردم به دانش‌آموزانِ نیازمند تأکید کرد.

وی در بررسی مبحث نیکوکاری در ایران با تمرکز بر امور خیرخواهانه در آغاز سال تحصیلی گفت: آغاز سال تحصیلی جدید بی‌تردید فرصتی مناسب برای اقدام به امور نیکوکارانه است چراکه در این بازه‌ی زمانی، کودکان زیادی وجود دارند که برای تحصیل، نیازمند کمک‌های دیگران هستند.

دکتر فرجی با اشاره به اینکه بنیاد دست‌های مهربان در همین راستا کمپین‌های مختلفی را راه‌اندازی کرده است گفت: این کمپین‌ها با هدف تهیه و تأمین بسته‌های کامل لوازم‌التحریر و پوشاک برای دانش‌آموزانِ نیازمند راه‌اندازه شده است.

مدیرعامل دست‌های مهربان افزود: مهم‌ترین کمپین امسال ما کمپین مداد نارنجی است که طی آن قصد داریم بالغ بر هفت هزار پکیج لوازم‌التحریر را به دست جامعه‌ی هدفمان برسانیم.

وی هدف اصلی کمپین مداد نارنجی را ایجاد شرایط تحصیلی مناسب برای دانش‌آموزانی عنوان کرد که برای برطرف کردن نیازهای اولیه‌ی تحصیلی خود با مشکل مواجه هستند.

بنیان‌گذار دست‌های مهربان فرجی در پاسخ به این سؤال که آیا تعدد این کمپین‌ها برای کمک به دانش‌آموزان نیازمند موجب موازی‌کاری نمی‌شود تأکید کرد: خیر! ما تمام این اقدامات را به صورت کارشناسی‌شده انجام می‌دهیم. تحقیقات فراوانی در راستای شناسایی افراد نیازمند صورت گرفته و همچنین برای شناسایی و تهیه‌ی آمار دقیق از این عزیزان، از مدیران آموزش و پرورش مناطق محروم، معلمان و فعالان اجتماعیِ هر منطقه کمک گرفته‌ایم تا این بسته‌ها به جامعه هدف اصلی برسد.

دکتر شهرام فرجی در پایان ضمن تشریح اهداف کمپین مداد نارنجی یادآور شد: نارنجی رنگ عشق و امید و ایثار است. رنگی که بدون هیچ‌گونه تنش و جهت‌گیری خاصی، کاملاً برای همگان شناخته شده و بیان‌گر یاری رساندن انسان‌ها به یکدیگر در زمان نیاز است. به همین دلیل نام این کمپین را مداد نارنجی گذاشتیم تا بگوییم با پیوستن مردم به این کمپین می‌توان در قبال این کودکان نیازمند ایثار به خرج داد و با ایجاد شرایط مناسب تحصیل برای کودکان این سرزمین آینده‌ی این جامعه را از هم‌اکنون تأمین کرد.

4

 

سومین کلینیک درمانی بنیاد دستهای مهربان در ساری افتتاح شد

photo_2017-09-13_16-40-18

بنیاد نیکوکاری دستهای مهربان سومین کلینیک درمانی خود را در ساری افتتاح کرد.

به گزارش روابط عمومی دستهای مهربان، کلینیک سبحان ۳ که به همت بنیاد دستهای مهربان شعبه ساری احداث و راه اندازی شده، روز چهارشنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۶ توسط خانم دکتر یوسفی قائم مقام بنیاد دستهای مهربان رسما افتتاح شد.

دکتر یوسفی پس از افتتاح این واحد درمانی ضمن تشکر از حضار، با آرزوی موفقیت برای دکتر شهرام فرجی گفت: جای بنیانگذار و پدر دستهای مهربان در این جمع خالیست و من از همین جا برای ایشان آرزوی موفقیت‌های بیشتر دارم.

وی با خواندن این بیت از حافظ «فیض روح القدس ار باز مدد فرماید/ دیگران هم بکنند آن چه مسیحا می‌کرد» خطاب به پرسنل دستهای مهربان اذعان داشت: شما مسیحا هستید چرا که به سلامت و آرامش و آسایش دیگران فکر کردید. به رها شدنشان از درد و رنج و این دغدغه‌مندیِ شما بسیار با ارزش و گرامی است.

یوسفی افزود: شاید اگر شما به یک کودک کفش هدیه دهید او را خوشحال کنید اما درمان بیماری و رهایی بخشیدن او از آلام جسمی یا روحی مساله دیگری است.

قائم مقام بنیاد دستهای مهربان در همین خصوص یادآور شد: من همیشه گفته ام که یک واحد درد بر یک واحد لذت ارجح است؛ شاید آن کفش‌ها برای آن کودک لذت ایجاد کند اما پایان دادن به درد او صدها برابر ارزشمندتر است.

وی با اشاره به این که حس نوع‌دوستی و توانایی برطرف کردن درد دیگران یک نوع موهبت الهی است گفت: باید این موهبت را که خدای بزرگ به شما ارزانی داشته پاس بدارید و گامهای خود را در مسیرهای با ارزش بردارید.

دکتر یوسفی ادامه داد: بنیاد دستهای مهربان به نیروهای خود می‌بالد. کسانی که با تمام وجود و با دل و جان این راه را باور کرده و در آن قدم گذاشته‌اند و چون هدفمان هدف با ارزشی است خداوند عزیز هم همیشه با ما همراه است.

قائم مقام بنیاد دستهای مهربان ضمن قدردانی از دکتر شهرام فرجی به‌خاطر اهتمام برای ساخت درمانگاه سبحان ۳ افزود: جا دارد از آقای حسینی و خانم جهانی تشکر کنم. همچنین از خانم عابد نیز به‌خاطر تلاش‌ها و پیگیری‌های بی‌قفه صمیمانه قدردانی می‌کنم. از خانم دکتر مقدم نیز تشکر می‌کنم؛ کسی که بخش درمانی دستهای مهربان را بنیان گذاشت و امروز هم در این مراسم حضور یافته‌اند. دسترنج خانم مقدم همیشه باعث افتخار ماست.

همچنین آقای حسینی سرپرست شعبه ساری با ارائه توضیحاتی در خصوص واحد درمانی سبحان ۳ گفت: در این واحد، خدمات درمانی در بخش‌ها و رشته‌های مختلف، از جمله زنان، عمومی، روانشناسی و دندانپزشکی ارائه می‌شود.

وی با اشاره به چگونگی پذیرش بیماران در این واحد درمانی تصریح کرد: علاوه بر مددجویان و خانواده‌های مددجو، مردم عادی نیز می‌توانند با بهره‌گیری از تخفیف‌های تعیین شده توسط بنیاد دستهای مهربان از خدمات این درمانگاه استفاده کنند.

حسینی در خصوص بیماران EB و نوع پذیرش و مراقبت از آنان در این واحد درمانی گفت: این بیماران نیز در این واحد درمانی مشمول انجام مراحل درمانی و مراقبت خواهند بود.

وی ادامه داد: بیماری EB مسری نیست اما متاسفانه بیماران EB به راحتی بیماری‌های دیگر را دریافت می‌کنند. به همین دلیل با مساعدت آقای دکتر فرجی، خانم دکتر یوسفی و خانم جهانی بخش اتوکلاو این درمانگاه بسیار پیشرفته و مجهز است و این امر موجب کاهش احتمال دچار شدن بیماران EB  به بیماری‌های دیگر خواهد شد.

گفتنی است این مراسم با حضور کارکنان شعبه ساری، جمعی از حامیان این شعبه، معاونت‌ها و مدیران دفتر مرکزی بنیاد و مهمانانی از مسئولین شهری برگزار شد.

 

Print Friendly

برگزاری مراسم پایان دوره کودکان مرکز آموزش و نگهداری آیندگان

5

 

جشن پایان دوره کودکان مرکز آموزش و نگهداری آیندگان دست‌های مهربان در این مرکز برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دست‌های مهربان روز دوشنبه ۲۰ شهریور ۹۶ مراسم جشنی توسط مرکز آموزش و نگهداری آیندگان برای بچه‌های این مرکز که دوره آموزشی-تربیتی خود را گذارنده‌اند برگزار شد.

دکتر شهرام فرجی بنیان گذار و مدیرعامل بنیاد نیکوکاری دست‌های مهربان و خانم دکتر یوسفی میهمانان ویژه این مراسم بودند. ضمن آنکه معاونت‌ها و مدیران داخلی بنیاد، تعداد زیادی از حامیان و همچنین خانواده‌های بچه‌های این مرکز به این جشن دعوت شده و حضور داشتند.

دکتر فرجی در بخشی از مراسم پایان دوره آیندگان خطاب به بچه‌های آیندگان گفت: برای تک تک شما آرزوی سلامتی، شادی و دستیابی به آینده‌ای روشن موفق دارم.

وی با اشاره به این نکته که موفقیت این بچه‌ها یکی از مهمترین چشم‌اندازهای کاری و اخلاقی بنیاد است، اذعان داشت: امیدواریم با سرمایه‌گذاری روی این بچه‌های مستعد بتوانیم در سال‌های آینده از میان این بچه‌ها مدیرانی متخصص و موفق، حتی برای بنیاد دست‌های مهربان داشته باشیم.

همچنین در ابتدای این مراسم دکتر الهام عبدالهی مدیر مرکز آموزش و نگهداری آیندگان ضمن خوشامدگویی به حضار و مهمانان گفت: شادی و رشد این کودکان که امروز مشاهده کردید حاصل زحمات یک ساله این مرکز بوده و من حتم دارم به زودی این بچه ها را به عنوان افراد موفق جامعه خواهید دید، پس نام این بچه‌ها را به خاطر بسپارید.

وی افزود: کار کردن با کودکان، علاوه بر تخصص و مهارت، عشق و صبوری هم می‌طلبد و من باید از تک تک پرسنل این مرکز به خاطر فعالیت عاشقانه و صبورانه‌ای که داشتند قدردانی کنم و بگویم که شما واقعا نارنجی هستید.

عبدالهی با اشاره به روند صعودی مهارت‌های کودکان در این مرکز گفت: هم اکنون بچه‌ها پس از این یک سال آموزش، اعتماد به نفس بالایی کسب کرده و به راحتی می توانند در جمع صحبت کنند، شعر و قرآن بخوانند، انگلیسی صحبت کنند و حتی برخی از بچه‌ها نوازندگی می‌کنند که این امر نشان می‌دهد هزینه‌های بنیاد، کمک‌های حامیان و زحمات پرسنل این مجموعه کاملاً هدفمند و تاثیرگذار بوده است.

مدیر مرکز آموزش و نگهداری آیندگان دست‌های مهربان اظهار داشت: بسیاری از فعالیت‌هایی که در این مرکز بر روی بچه‌ها صورت می گیرد هم اکنون قابل مشاهده نیست اما بی شک ۱۰ یا ۲۰ سال دیگر نتیجه این فعالیت‌ها در جامعه‌ی ما تجلی پیدا خواهد کرد.

در مراسم پایان دوره مرکز آموزش و نگهداری آیندگان دست‌های مهربان بخش‌های متنوعی اجرا شد، از قبیل اجرای موسیقی و نمایش، نوازندگی بلز و آوازخوانی توسط دو نفر از کودکان مرکز، اهدای هدایای حامیان و مرکز نگهداری به بچه‌ها، مسابقه و چند برنامه شاد و متنوع که یک روز به یاد ماندنی را برای بچه‌ها و حامیانشان رقم زد.

سامان گوران، هنرمند مطرح کشور و از حامیان بچه‌های مرکز آیندگان نیز روز قبل از مراسم با حضور در این مرکز، هدایای خود که شامل دو دستگاه دوچرخه و چند هدیه‌ی دیگر می‌شد را به بچه‌ها اهدا کرد.

همچنین چندین هنرمند مطرح کشور میهمان این مراسم بودند؛ از جمله امید عبدالهی و شهرام الماسی از فیلمسازان و تهیه‌کنندگان سینما و عمار تفتی و پدرام گودرزی از بازیگران سینما و تلویزیون. خانم محدثه صفار هرندی مدیریت موسسه خیریه مهر طوبی نیز از مهمانان این مراسم بودند. ضمن آنکه اجرای این برنامه بر عهده‌ی عمو میلاد مجری توانای کودکان و سپهر رحیمی مجری شبکه جام جم بود.

 

Print Friendly

 

برپایی جشن تولد گروهی در مرکز آیندگان دست‌های مهربان

7

حدود بیست نفر از کودکان تحت حمایت بنیاد نیکوکاری دست‌های مهربان تولد خود را در کنار تعدادی از کودکان مرکز نگهداری آیندگان جشن گرفتند.

به گزارش روابط عمومی بنیاد نیکوکاری دست‌های مهربان، مرکز آموزش و نگهداری آیندگان که جشن تولد کودکان خود را به صورت ماهیانه و گروهی برگزار می‌کند این بار حدود ۲۰ نفر از بچه‌های تحت حمایت بنیاد را میهمان جشن ماهانه‌ی خود کرد.

بر اساس این گزارش، این جشن که برای متولدین مرداد و شهریور برگزار شد میزبان حدود ۵۰ کودک از بنیاد دست‌های مهربان و مرکز نگهداری آیندگان بود.

همچنین علاوه بر کودکان مرکز آیندگان و کودکان تحت حمایت بنیاد دست‌های مهربان، تعداد زیادی از حامیان و خانواده‌های بچه‌ها نیز حضور داشتند.

در جشن گروهی متولدین مرداد و شهریور مرکز نگهداری آیندگان دست‌های مهربان برنامه‌های متنوعی اجرا شد، از قبیل آواز و موسیقی، اجرای نمایش، برش کیک و اهدای هدایای کودکان. برگزاری این جشن گروهی، روز خاطره‌انگیزی را برای کودکان این مرکز رقم زد.

شعب مختلف بنیاد نیکوکاری دست‌های مهربان و مرکز آموزش و نگهداری آیندگان طی یک برنامه‌ی متداوم، تولد کودکان تحت حمایت خود را به صورت ماهیانه یا دو ماه یک‌بار جشن می‌گیرند.


<p style=”text-align: left;”>
Print Friendly
</p>

سیزدهمین شعبه بنیاد نیکوکاری دستهای مهربان در یزد افتتاح شد

 

photo_2017-09-06_14-37-02

شعبه یزدِ دست­های مهربان به دست پدر دستهای مهربان افتتاح شد

 

بنیاد نیکوکاری دست­های مهربان شعبه خود را در شهر یزد افتتاح کرد.

به گزارش روابط عمومی دست­های مهربان، بنیاد دست­های مهربان –شعبه یزد- روز چهارشنبه ۱۵ شهریور ۹۶ با حضور بنیانگذار و مدیرعامل این بنیاد و تنی چند از مسئولان استانی رسما آغاز به کار کرد.

در آیین افتتاحیه سیزدهمین شعبه بنیاد دست­های مهربان علاوه بر دکتر شهرام فرجی، خانم دکتر یوسفی قائم مقام بنیاد، معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری یزد و جمعی از کارکنان و مدیران شعب مختلف بنیاد دست‌های مهربان حضور داشتند. همچنین جمع زیادی از اصحاب رسانه در این مراسم حضور بهم رساندند که خبرنگاران خبرگزاری ایرنا، روزنامه­ی آفتاب یزد، خبرنگار جوانه­ها و رادیو یزدانه از اهم این رسانه ها بودند.

در این مراسم مدیرعامل بنیاد نیکوکاری دست­های مهربان ربان افتتاح شعبه‌ی یزد را قیچی زده و از لوح یادبود افتتاح و تمبر شخصی­ شعبه نیز رونمایی کرد.

سپس دکتر فرجی به همراه سایر مدعوین و همراهان، از واحدهای مختلف شعبه‌ی یزد از جمله درمان، مددکاری، اتاق دیدار مددجویان، مشارکت‌ها و واحد اداری و پرسنلی بازدید و کیک مراسم نیز توسط دکتر فرجی برش خورد.

پس از آیین افتتاحیه، دکتر فرجی به همراه قائم مقام و معاونان بخش های مختلف بنیاد راهی هتل داد شدند تا در کنفرانس مطبوعاتی این اتفاق حضور پیدا کنند.

شهرام فرجی رودرروی خبرنگاران استان یزد، با اعلام خبر افتتاح شعبه سیزدهم بنیاد نیکوکاری دست‌های مهربان در این استان گفت: بنیاد نیکوکاری دست‌های مهربان از سال ۱۳۸۶ تأسیس و فعالیت خود را با تمرکز بر حمایت و توانمندسازی زنان و کودکان بی‌سرپرست و بد سرپرست آغاز کرده است.

وی افزود: بنیاد دست‌های مهربان سازمانی غیردولتی، غیرسیاسی، مستقل و مردم‌نهاد است که برای رفع محرومیت و کمک به اقشار نیازمند به‌ویژه زنان و کودکان نیازمند کمک، حمایت و با انگیزه والای انسان‌دوستی و کمک به هم نوع در سطح کشور فعالیت می‌کند.

مدیرعامل بنیاد نیکوکاری دست‌های مهربان به اهداف این بنیاد نیکوکاری اشاره و تصریح کرد: سرپرستی ایتام، توانمندسازی و سرپرستی زنان سرپرست خانوار، حمایت از دانش آموزان و دانشجویان نیازمند، ارتقا سطح بهداشت و درمان مردم مناطق دورافتاده و نیازمند، ساخت مراکز آموزشی و درمانی، آزادسازی زندانیان، حمایت از بیماران خاص و بیمارانی که تحت پوشش هیچ سازمانی نباشند، اعطای جهیزیه و تسهیلات ازدواج و پرداخت وام‌های خوداشتغالی و فراهم‌سازی زمینه‌های اشتغال مددجویان از اهداف بنیاد نیکوکاری دست‌های مهربان است.

وی با اشاره به اینکه بنیاد نیکوکاری دست‌های مهربان تاکنون سرپرستی بیش از سه هزار و ۱۰۰ خانواده و ۱۵ هزار نفر از ایتام و زنان سرپرست خانواده را بر عهده دارد، اضافه کرد: به این عزیزان هرماه سبد کالا و مستمری نقدی به ارزش ۳۰۰ هزار تومان و کمک‌های دیگر تعلق می‌گیرد.

مدیرعامل بنیاد نیکوکاری دست‌های مهربان بابیان اینکه حفظ کرامت انسانی مددجویان شعار اصلی و سرلوحه انجام‌وظیفه کارمندان بنیاد است، افزود: بنیاد نیکوکاری دست‌های مهربان از شروع فعالیت‌ها تاکنون با اینکه هنوز کمتر از یک دهه از فعالیت‌های این سازمان می‌گذرد به یاری خدا و با تکیه‌بر حمایت‌های خیرین و حامیان گرامی خود توانسته است اقدامات مؤثری در زمینه کمک به قشر بی‌بضاعت و آبرومند جامعه به‌ویژه زنان و کودکان بی‌سرپرست و بد سرپرست انجام دهد.

فرجی ادامه داد: دریافت نشان استاندارد بین‌المللی NGO Benchmarking از شرکت SGS به‌عنوان معتبرترین نشان کیفیت سازمان‌های غیردولتی و گواهینامه‌های ISO 9001,ISO10004,ISO26000 نشانی از عملکرد شفاف و فعالیت‌های مؤثر این بنیاد نیکوکاری در سطح بین‌المللی ست.

وی با اشاره به اینکه این بنیاد در سطح کشور قریب به ۸۰ هزار حامی دارد، گفت: هنرمندان، ورزشکاران، سیاسیون، دانشجویان و بسیاری از مردم به طرق مختلف در جهت فرهنگ‌سازی در این بنیاد عضو هستند و به کمک افراد نیازمند می‌پردازند.

مدیرعامل بنیاد نیکوکاری دست‌های مهربان به ساخت بزرگ‌ترین مرکز اتیسم ایران در اصفهان اشاره و خاطرنشان کرد: ساخت این مرکز تا ۳۰ درصد پیش رفته است که امیدواریم ان‌شاء‌الله بتوانیم آن را تا بهمن‌ماه سال جاری افتتاح کنیم.

فرجی با اشاره به اهداف این بنیاد تصریح کرد: سرپرستی ایتام، توانمندسازی و سرپرستی زنان سرپرست خانوار، حمایت از دانش آموزان و دانشجویان نیازمند، ارتقا سطح بهداشت و درمان مردم مناطق دورافتاده و نیازمند، ساخت مراکز آموزشی و درمانی، آزادسازی زندانیان، حمایت از بیماران خاص و بیمارانی که تحت پوشش هیچ سازمانی نباشند، اعطای جهیزیه و تسهیلات ازدواج و پرداخت وام‌های خوداشتغالی و فراهم‌سازی زمینه‌های اشتغال مددجویان از اهداف بنیاد نیکوکاری دست‌های مهربان است.

وی خاطرنشان ساخت: این بنیاد اقدامات مؤثری در زمینه کمک به اقشار بی‌بضاعت و آبرومند جامعه به‌ویژه زنان و کودکان بی‌سرپرست و بد سرپرست انجام دهد و هرماه به اعضای تحت پوشش خود سبد کالا و مستمری نقدی به ارزش ۳۰۰ هزار تومان و کمک‌های دیگر اهدا می کند.

پدر دستهای مهربان افزود: این وعده را می دهیم که کل ایران به زودی به رنگ نارنجی درخواهد آمد و امروز نوبت استان یزد بود که نارنجی شود. وی همچنین درباره­ی برنامه­ی آینده­ی شعبه یزد گفت به زودی کمپین سیستان و بلوچستان به دست این شعبه اجرایی خواهد شد.

دکتر یوسفی قائم مقام بنیاد نیز در مورد رنگ سازمانی بنیاد توضیحاتی به خبرنگاران داد و مفهوم نارنجی بودن را تشریح کرد.

وی گفت: نارنجی بودن جریانی است که افراد جامعه را به سمت احساس وظیفه در قبال اقشار ضعیف جامعه سوق می دهد.

دکتر یوسفی با اشاره به ضرورت نارنجی شدنِ حداکثریِ جامعه افزود: وقتی یک نفر نارنجی بودن را انتخاب می کند در حقیقت به این درک و بینش رسیده است که بجز خودش، در قبال افراد ضعیف تر از خود نیز مسئول است.

قائم مقام بنیاد دستهای مهربان یادآور شد: نارنجی رنگ آرامش، امید و صلح است و بی تردید چنانچه چنین ویژگی هایی در هر جامعه برقرار شود می توان آن جامعه را جامعه ای نمونه و ایده آل قلمداد کرد.

همچنین متین ستوده (بازیگر سینما و تلویزیون) در این کنفرانس خبری، دکتر فرجی را همراهی کردند.

ضمن آنکه امین دماوندی معاونت امور مشارکت ها و فرهنگ و ارتباطات و خانم جهانی معاونت درمان بنیاد نیکوکاری دستهای مهربان نیز به ارائه گزارشی از واحدهای مربوطه به خبرنگاران پرداختند.

در ادامه گزارش تصویری مراسم افتتاحیه شعبه یزدِ بنیاد دستهای مهربان را می بینید:

 

Print Friendly