برگزاری ضیافت افطاری بنیاد نیکوکاری دست‌های مهربان شعبه تبریز

در ادامه برنامه‌های بنیاد نیکوکاری دست‌های در ماه مبارک رمضان، ضیافت افطاری شعبه تبریز برگزار شد.
بنیاد نیکوکاری دست‌های مهربان شعبه تبریز در بیست و چهارمین روز ماه مبارک رمضان اقدام به برگزاری جشن و ضیافت افطاری کرد.
به گزارش روابط عمومی دست‌های مهربان، این مراسم با حضور بنیان‌گذار و مدیرعامل بنیاد نیکوکاری دست‌های مهربان، دکتر شهرام فرجی و قائم مقام بنیاد خانم دکتر یوسفی به همراه مدیران شعبه تبریز و تعداد از هنرمندان و قهرمانان ورزشی شمال غرب کشور برگزار شد.
در این مراسم برنامه های متنوعی از جمله اجرای موسیقی زنده، جایزه به مادران نمونه بنیاد، اجرای نمایش طنز کودک و نمایش طنز اجتماعی، اهدا جایزه به کودکان تحت پوشش بنیاد به اجرا درآمد.
اما یکی از اتفاقات مهم این ضیافت را جمال جعفرزاده –قهرمان رشته پرس سینه شمال‌غرب کشور- رقم زد که طی آن، مدال و کاپ قهرمانی خود را به دکتر شهرام فرجی اهدا کرد.
گفتنی است ۳۵۰ نفر از افراد تحت پوشش بنیاد مهمان این جشن بزرگ بودند.

” استفاده از اخبار با ذکر منبع بلامانع است “

Print Friendly

استقرار کانترهای بنیاد دست‌های مهربان در ایستگاه‌های مترو

کانترهای جذب حامی بنیاد دست‌های مهربان در ایستگاه‌های متروی تهران و در راستای اجرای طرح «یک لقمه مهربانی» مستقر شد.
به گزارش روابط بنیاد نیکوکاری دست‌های مهربان، کانترهای این بنیاد با هدف جذب حمایت مادی و معنوی مردم در جهت افزایش خدمت به مددجویان فعلی و جذب مددجویان جدید، از ۲۰ خرداد در ۱۴ ایستگاه متروی تهران استقرار یافته‌اند.
بر همین اساس، اجرای این طرح با رویکرد دریافت کمک‌های عمومی، کفاره، نذورات و جذب حامیان جدید آغاز شده که تا روز چهارم تیرماه ادامه خواهد داشت.
همچنین یکی از اهداف مهم این طرح، استقبال از عید سعید فطر و به‌جا آوردن فریضه‌ی دینیِ اهدای زکات فطریه به مستمندان است که به همین منظور اعلام می‌گردد کمپ‌های بنیاد نیکوکاری دست‌های مهربان در ایستگاه‌های زیر جهت دریافت کمک‌های عمومی، نذورات، کفاره و فطریه‌ی مردم عزیز و نوع‌دوست ایران مستقر شده‌اند:
تجریش، مصلی، میدان آزادی، هفتِ تیر، نبرد، حسن‌آباد، پانزده خرداد، مولوی، سعدی، شهید بهشتی، میدان انقلاب، تئاتر شهر، جهاد، گلبرگ.
گفتنی است این برنامه به‌طور مشترک و با همکاری شهرداری محترم تهران در راستای طرح «یک لقمه مهربانی» به اجرا درآمده است.

” استفاده از اخبار با ذکر منبع بلامانع است “

Print Friendly

برگزاری ضیافت افطاری بنیاد دست‌های مهربان در مراغه

بنیاد نیکوکاری دست‌های مهربان در ادامه‌ی سلسله ضیافت‌های افطاری خود در تهران و شهرستان‌ها، شامگاه روز یکشنبه ۲۸ خرداد ۹۶ ضیافتی را در شهرستان مراغه برپا داشت.
به گزارش روابط عمومی دست‌های مهربان، در این مراسم که با حضور دکتر شهرام فرجی بنیان‌گذار و مدیرعامل این بنیاد برگزار شد، میهمانان دیگری از جمله خانم دکتر یوسفی (قائم مقام بنیاد دست‌های مهربان) و آقای ممی‌زاده و آقای شاهین (همکاران شعبه تبریز) نیز حضور داشتند.
ضیافت افطاری بنیاد نیکوکاری دست‌های مهربان در مراغه با حضور بیش از ۲۵۰ نفر از مددجویان تحت پوشش بنیاد در تالار همایش بزرگ سرباز به انجام رسید.
این مراسم که از ساعت ۱۹ آغاز شد ضمن اجرای بخش‌های معنوی و برنامه‌های جذاب و متنوع نظیر اجرای موسیقی زنده توسط گروه نیکان و اجرای سرودخوانی توسط کودکان بنیاد و نمایش طنز، شاهد اهدای جوایزی توسط آقای دکتر فرجی و خانم دکتر یوسفی به کودکان تحت حمایت شعبه تبریز بود.
این ضیافت با برپایی نماز جماعت و سپس صرف افطار و شام به پایان رسید.

” استفاده از اخبار با ذکر منبع بلامانع است “

Print Friendly

بازدید دکتر فرجی از روند ساخت هنرستان کشاورزی مراغه

دکتر شهرام فرجی بنیان‌گذار و مدیرعامل بنیاد نیکوکاری دست‌های مهربان از هنرستان احداث شده توسط این بنیاد در شهرستان مراغه بازدید کرد.
به گزارش روابط عمومی دست‌های مهربان، دکتر فرجی در این بازدید ضمن ابراز رضایت از روند پیشرفت ساخت هنرستان کشاورزی مراغه گفت: خوشبختانه ساخت بزرگ‌ترین هنرستان کشاورزی کشور مراحل پایانی خود را پشت سر گذاشته و آماده افتتاح شده است.
وی ادامه داد: به امید خدا هنرستان کشاورزی مراغه در روز بیستم تیرماه افتتاح، و فعالیت تحصیلی در این هنرستان آغاز خواهد شد.
هنرستان کشاورزی مراغه تحت عنوان «هنرستان دکتر شهرام فرجی» دارای ۱۸ کلاس است که در راستای توسعه همه‌جانبه خدمات عام‌المنفعه در سراسر کشور و گسترش خدمات حمایتی به محرومین و نیازمندان، از سال ۹۴ در مساحتی بالغ بر ۴۵۰۰ متر مربع کلنگ‌زنی شد که هم‌اکنون به پایان مسیر احداث رسیده و آماده بهره‌برداری است.

” استفاده از اخبار با ذکر منبع بلامانع است “

Print Friendly

با دست‌های مهربان، عید فطر را نارنجی کنیم

بیانیه فطریه بنیاد نیکوکاری دست‌های مهربان با شعار #نارنجی_باشیم منتشر شد
#نارنجی_باشیم یک جمله‌ي معمولی نیست، یک پیشنهاد ساده هم نیست یا یک پیام تبلیغاتی؛ نارنجی باشیم یک مکتب فکری و یک نگاه انسانی است.

بنیاد نیکوکاری دست‌های مهربان (حامی کودکان و زنان سرپرست خانوار) به مناسبت نزدیک شدن به عید سعید فطر بیانیه‌ای را خطاب به مردم کشور صادر کرد.
به گزارش روابط عمومی دست‌های مهربان، دکتر شهرام فرجی بنیان‌گذار و مدیرعامل این بنیاد در این بیانیه آورده است: «بی‌تردید برای کسانی که در اطراف خود خانواده یا فرد مستمندی نمی‌بینند یا ترجیح می‌دهند از طریق سازمان‌ها فطریه خود را به مستمندان برسانند هیچ کجا بهتر از بنیادهای نیکوکاری نیست؛ نهادهایی که اقشاری نیازمند نظیر ایتام، زنان و کودکان بی‌سرپرست، بیماران مستمند و… را تحت حمایت خود درآورده و تمام دغدغه و دل‌مشغولی‌شان کمک به این دسته از هم‌وطنان عزیز است».
دکتر فرجی با تأکید بر رساندن فطریه به دست نیازمندان حقیقی گفته است: «همان‌گونه که از مفهوم واژه‌ی «مستمند» پیداست ثواب اعطای فطریه در صورتی به فرد می‌رسد که فطریه‌ی او به نیازمندان حقیقی برسد یا به نهادهایی اهدا شود که فطریه‌ها را فقط صرف فقرا و مستمندانِ حقیقی می‌کنند».

در ادامه، متن کامل این بیانیه را می‌خوانید:
با سلام به تک تک مسلمانان این سرزمین، خاصه روزه‌داران گرامی و تبریک پیشاپیش به مناسبت فرارسیدن عید سعید فطر.
ماه مبارک رمضان رو به اتمام است و حالا دیگر باید خود را برای عید عزیز فطر و اعطای فطریه به نیازمندان آماده کنیم. در همین راستا چند نکته پیرامون فطریه و ضرورت‌ها و اهداف آن یادآوری می‌شود:
۱٫ فطریه یکی از فروع دین اسلام است که در عید فطر پرداخت می‌شود.
۲٫ بر کسی که خودش فقیر نباشد واجب است برای خود و تمام کسانی که تحت تکفل او هستند زکات فطره بپردازد.
۳٫ از غروب آفتاب شب عید فطر تا ظهر روز عید بایستی مبلغ آن پرداخت شود.
۴٫ مبلغی که معمولاً هر سال اعلام می‌شود بر اساس نرخ گندم غیر یارانه‌ای است.
۵٫ طبق اعلام بیت رهبری میزان فطریه امسال بر اساس قیمت گندم برای هر نفر حداقل هفت هزار تومان است.
۶٫ این مبلغ تنها بایستی صرف مستمندان شود.

همان‌طور که در بند ششم این توضیحات آمده، یکی از مهمترین دستورات اسلام در خصوص فطریه، پرداخت آن به مستمندان است. این بند آشنایان و اطرافیان، سادات مستمند و هر فردی که مستمند بودن آن برای فطریه‌دهنده مسجل شده را شامل می‌شود. ضمن آنکه در این بین سازمان‌ها و نهادهایی نیز هستند که به دلیل تحت پوشش قرار دادن بخشی از مستمندان و نیازمندان کشور می‌توانند پایگاه مناسبی برای پرداخت فطریه باشند. در این میان، برخی از مؤسسات که به صورت خصوصی و فقط از راه جذب حمایت مردمی مبالغ و کالاهای مورد نیاز برای اهدا به مددجویان خود را تهیه می‌کنند مناسب‌ترین گزینه برای پرداخت فطریه هستند چراکه هر کدام از این مؤسسات تعداد زیادی از افراد مستمند جامعه را به‌صورت یک‌جا تحت پوشش خود درآورده و برای کمک به آنها، به همکاری مردم نیاز دارند و کجا بهتر از عید فطر و چه چیزی بهتر از زکات فطریه؟ بی‌تردید برای کسانی که در اطراف خود فرد مستمندی نمی‌بینند یا ترجیح می‌دهند از طریق سازمان‌ها فطریه خود را به مستمندان برسانند هیچ کجا بهتر از بنیادهای نیکوکاری نیست؛ نهادهایی که اقشار نیازمندی نظیر ایتام، زنان و کودکان بی‌سرپرست، بیماران مستمند و… را تحت حمایت خود درآورده و تمام دل‌مشغولی و دغدغه‌شان کمک به این دسته از هم‌وطنان عزیز است. بنابراین همان‌گونه که از مفهوم واژه‌ی «مستمند» پیداست ثواب اعطای فطریه در صورتی به فرد می‌رسد که فطریه‌ی او به نیازمندان حقیقی برسد یا به نهادهایی اهدا شود که فطریه‌ها را فقط صرف فقرا و مستمندان حقیقی می‌کنند.

 

بر سر بام بیا، گوشه‌ی ابرو بنمای             روزه‌گیرانِ جهان منتظر ماه نواند

 

 

با سپاس و احترام

دکتر شهرام فرجی

مدیرعامل بنیاد نیکوکاری دست‌های مهربان

” استفاده از اخبار با ذکر منبع بلامانع است “

Print Friendly