برگزاری جشن مداد نارنجی در پارک ساعی

21

بنیاد نیکوکاری دست‌های مهربان جشن «مداد نارنجی» را در پارک ساعی برگزار کرد.

به گزارش روابط عمومی دست‌های مهربان، این بنیاد در ادامه روند اجرایی کمپین بزرگ مداد نارنجی، شامگاه چهارشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۶ مراسمی را تحت عنوان جشن مداد نارنجی در پارک ساعی با هدف جمع‌آوری کمک‌های مردمی برای دانش‌آموزان نیازمند برگزار کرد.

امین دماوندی معاونت امور مشارکت‌ها و فرهنگ و ارتباطات بنیاد دست‌های مهربان در این مراسم ضمن توضیحاتی در خصوص سابقه و فعالیت‌های بنیاد گفت: مداد نارنجی کمپینی است برای ایجاد شرایط تحصیل برای دانش‌آموزانی که مثل تمام بچه‌های دنیا حق تحصیل دارند اما شرایط و ابزار آن را در اختیار ندارند.

وی ضمن تأکید بر این امر که اندیشه‌ی مداد نارنجی اندیشه‌ای بزرگ است اذعان داشت: این اندیشه به ما می‌گوید تأمین لوازم‌التحریر تا حدی حیاتی است که حتی می‌توان گفت یک مداد ممکن است روزی یک دانشمند بسازد؛ یک پزشک، یک مخترع، یک معلم و حتی یک رییس‌جمهور. پس هرچقدر بچه‌های بیشتری توان تحصیل پیدا کنند آینده‌ی این کشور از حضور افراد با دانش غنی‌تر خواهد شد.

دماوندی افزود: در حقیقت شما هر کمکی که به افراد نیازمند می‌کنید به خودتان، کشورتان و نسل بعدی این کشور کمک کرده‌اید. شما با کمک به دانش‌آموزان نیازمندِ امروز، شرایط توسعه‌یافتگیِ کشور را برای فردا مهیا می‌سازید.

معاونت امور مشارکت‌ها و فرهنگ و ارتباطات بنیاد دست‌های مهربان با تاکید بر لزوم داشتن تعهد اجتماعی برای هر شهروند گفت: این کمک‌ها و به جا آوردن تعهداتِ اجتماعی، زنجیره‌ای از انرژی است که در نهایت به خود شخص باز می‌گردد. شما وقتی به جامعه یک انرژی مثبت می‌دهید آن انرژی مثبت طی فرایندی زنجیره‌ای در جامعه می‌چرخد و زمانی به خود شما می‌رسد که بسیار وسیع‌تر از روز اول شده و حتی ممکن تاثیرات بسیار سازنده‌ای بر زندگی شما داشته باشد.

امین دماوندی ضمن قدردانی از حضور هنرمندان و میهمانان برنامه اظهار داشت: باید از حضور تک‌تک شما مردم عزیز و مهربان این شهر تشکر کنم که امشب با قلب‌های نارنجی به استقبال این اقدام نیکوکارانه آمدید و همین حضورِ شما باعث دلگرمی بچه‌های دست‌های مهربان شده و می‌تواند نیروی ما را برای ادامه‌ی راه کمپین مداد نارنجی و دیگر کمپین‌ها و برنامه‌های حمایتی بنیاد نیکوکاری دست‌های مهربان چند برابر کند.

وی ادامه داد: همچنین از کارکنان بنیاد هم قدردانی ‌می‌کنم که با جان و دل و بدون هیچ منتی تمام توان و همت و اندیشه‌ی خود را برای برآورده ساختن اهداف دست‌های مهربان به کار گرفته و از هیچ کوششی در این راه دریغ نمی‌کنند.

معاونت امور مشارکت‌ها و فرهنگ و ارتباطات بنیاد دست‌های مهربان در پایان با اشاره به کلاس‌های آموزشی واحد توانمندسازی بنیاد دست‌های مهربان خطاب به حضار گفت: کارگاه‌های آموزشی متنوعی در بنیاد برگزار می‌شود که هر کسی تمایل داشته باشد می‌تواند با مراجعه به این بنیاد، در این کارگاه‌ها شرکت کرده و تخصص‌ها و مهارت‌های بسیار کارآمد و درآمدزایی را کسب کند.

در این مراسم برنامه‌های متنوعی به اجرا درآمد که از جمله این برنامه‌ها می‌توان به برنامه‌های شاد چند تن از طنزپردازان کشور در زمینه استندآپ‌کمدی و دابسمش‌سازی اشاره کرد که در تمام مدت برنامه، برای ایجاد فضایی شاد و مفرح، به روی استیج رفتند.

همچنین به همت واحد امور مشارکت‌های بنیاد دست‌های مهربان که برگزارکننده‌ی این مراسم بود، غرفه‌هایی برای دریافت کمک‌های مردمی شامل کیف، کفش و لوازم التحریر تدارک دیده شده بود که مردم، بسته‌های حمایتی خود را به این غرفه‌ها تحویل می‌دادند.

جشن مداد نارنجی که در محوطه‌ی پارک ساعی برگزار شد شاهد حضور جمعیت مشتاق و مهربانی بود که ضمن اهدای کمک‌های خود، ساعاتی را در این مراسمِ شاد و صمیمی سپری کردند.

39 36

23 37

47 43

35 27

44 26

6 4

20 9

12 13

 

کمپین مداد نارنجی: توزیع بیش از هزار بسته کامل لوازم التحریر در سیستان

photo_2017-09-18_14-07-19

بنیاد نیکوکاری دستهای مهربان بیش از ۱۲۰۰ بسته لوازم‌التحریر در مناطق محروم سیستان توزیع کرد.

به گزارش روابط عمومی دستهای مهربان، این بنیاد همه ساله در ماه شهریور به استقبال سال نو تحصیلی رفته و برنامه‌هایی را در خصوص کمک به دانش‌آموزان نیازمند به اجرا در می‌آورد.

به همین منظور امسال نیز بنیاد دستهای مهربان کمپین بزرگی تحت عنوان «مداد نارنجی» را از ابتدای این ماه آغاز کرده و تا هفته دوم مهرماه ادامه خواهد داشت.

داوود لطف‌اله‌زاده سرپرست بنیاد دستهای مهربان شعبه یزد در همین رابطه گفت: این بسته های حمایتی از شعب تهران، مراغه، کرج، اصفهان و شیراز به شعبه یزد ارسال شده و به همراه بسته‌های شعبه یزد، توسط تیم این شعبه و تیم شعبه اصفهان، کار انتقال و توزیع بسته‌ها در سیستان را عملیاتی کردند.

وی افزود: تعداد این بسته ها بالغ بر ۱۲۰۰ بسته بود که تا ظهر چهارشنبه ۲۹ شهریور ماه در مناطق محروم شهرستان زابل از استان سیستان و بلوچستان توزیع شد.

لطف‌اله‌زاده ضمن تشکر از نیروی انتظامی زابل اظهار داشت: هماهنگی این برنامه در این شهر و تعیین محله‌ها و مناطق محروم با مساعدت جناب سرهنگ نجابت فرمانده انتظامی شهرستان زابل صورت گرفت.

سرپرست شعبه یزد در پایان گفت: هدف از اجرای این کمپین کمک به دانش‌آموزان نیازمند کشور و ایجاد شرایطی مساعد و مساوی برای تحصیل این عزیزان است.

 

68

59

17

410

32

.

 

جشن دوم پایان‌دوره‌ی بچه‌های آیندگان برگزار شد/ بوسه‌ی قاری بزرگ بر دستان کوچک محمد مهدی

8

دومین جشن پایان دوره‌ی کودکان مرکز آموزش و نگهداری آیندگان دستهای مهربان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دستهای مهربان، در این جشن که مرحله دوم و پایانی جشن پایان دوره آیندگان محسوب می‌شد مادران یا سرپرستان کودکان این مرکز حضور داشتند.

این جشن به دلیل پایان دوره‌ی آموزش و نگهداری تعدادی از کودکان این مرکز و همچنین آشنایی مادران و سرپرستان با وضعیت روند آموزشی کودکان در مرکز آیندگان، اقداماتی که برای این کودکان صورت گرفته، سطح رشد و آموزش کودکان و همچنین برای هماهنگی‌های لازم در راستای انتقال کودکان از مرکز نگهداری به مراحل بالاتر برگزار شد.

دکتر عبدالهی مدیر مرکز آیندگان در این مراسم با اشاره به اهمیت ایجاد محیطی امن و آرام برای کودکان در زمان تحصیل گفت: این کودکان حتی پس از جدایی از این مرکز همچنان با ما در ارتباط بوده و حمایت ما را خواهند داشت.

وی با تاکید بر لزوم حفظ روند آموزش و تربیت این کودکان پس از خروج از مرکز آیندگان افزود: به هیچ وجه نباید با اقداماتی از قبیل تنبیه بدنی، برخورد فیزیکی، پرخاشگری و هر نوع برخوردی که از نظر روانشناسی نادرست تلقی شده است ساختار آموزشی و تربیتی فعلی این بچه‌ها دچار اختلال و تغییر شود چراکه در این مرکز سعی شده تا بر اساس کامل‌ترین شیوه‌ها و الگوهای آموزشی و تربیتی روی این بچه‌ها کار شود که نتایج آن در رفتار، گفتار و مهارت‌های این کودکان به وضوح قابل مشاهده است.

در پایان مراسم نیز جلسه‌ی پرسش و پاسخی برپا شد که طی آن، خانم‌ها عبدالهی و غضنفری به سؤالات مادران و سرپرستان در خصوص کودکان خود و مسائل آموزشی و تربیتی پاسخ دادند.

همچنین دکتر عبدالهی خبر داد یکی از کودکان این مرکز به نام محمد مهدی حسن گاوداری از سوی یک مرکز معتبر آموزش حفظ و قرائت قرآن دعوت شده است.

عبدالهی گفت: محمد مهدی اخیراً در یک جشن قرآنی شرکت کرده و به طور داوطلب به قرائت قرآن می‌پردازد که مهارت او در این کار توجه حضار را جلب می‌کند.

وی با اشاره به حضور آقای هاشمی، قاری مطرح کشور و از اساتید حفظ و قرائت قرآن در آن همایش افزود: این قاری بزرگ از مهارتهای محمد مهدی چنان به وجود آمده که بر دستان او بوسه می‌زند و از او محل یادگیری قرآن را می‌پرسد که محمد مهدی، مرکز آموزش و نگهداری آیندگانِ دستهای مهربان را به عنوان محل یادگیری و حفظ قرآن معرفی می‌کند.

الهام عبدالهی این رویداد را برای محمد مهدی و مرکز آیندگان یک افتخار و اتفاق بسیار خوب تلقی کرد و گفت: بی‌تردید توجه این قاری بزرگ به مهارت‌هایِ قرآنی محمد مهدی و دعوت از او برای شرکت در کلاس‌های آموزشی به صورت رایگان، نشان‌دهنده‌ی توانایی‌های این مرکز در آموزش و القای مهارت‌های مختلف به کودکان است. کما اینکه کودکان این مرکز در بخش‌های دیگری همچون نقاشی، موسیقی، زبان انگلیسی و… توجهات بسیاری را به خود جلب کرده‌اند.

وی در پایان اظهار داشت: امیدوارم به زودی شاهد ظهور یک حافظ و قاری نارنجی در سطح یک کشوری و حتی در جایگاه‌های بین‌المللی باشیم.

1 2 3 4 5 6 7 9 10

دکتر فرجی در برنامه خانواده‌ی یک به تشریح «مداد نارنجی» پرداخت

 

6

دکتر شهرام فرجی با حضور در برنامه خانواده ۱ شبکه اول سیما در خصوص کمپین «مداد نارنجی» توضیحاتی را بیان داشت.

به گزارش روابط عمومی دست‌های مهربان، بنیان‌گذار و مدیرعامل بنیاد نیکوکاری دست‌های مهربان به‌عنوان مهمان-کارشناس در برنامه خانواده‌ی یک – شبکه اول سیما حضور یافت و بر لزوم کمک‌رسانی همه‌جانبه‌ی خیرین و مردم به دانش‌آموزانِ نیازمند تأکید کرد.

وی در بررسی مبحث نیکوکاری در ایران با تمرکز بر امور خیرخواهانه در آغاز سال تحصیلی گفت: آغاز سال تحصیلی جدید بی‌تردید فرصتی مناسب برای اقدام به امور نیکوکارانه است چراکه در این بازه‌ی زمانی، کودکان زیادی وجود دارند که برای تحصیل، نیازمند کمک‌های دیگران هستند.

دکتر فرجی با اشاره به اینکه بنیاد دست‌های مهربان در همین راستا کمپین‌های مختلفی را راه‌اندازی کرده است گفت: این کمپین‌ها با هدف تهیه و تأمین بسته‌های کامل لوازم‌التحریر و پوشاک برای دانش‌آموزانِ نیازمند راه‌اندازه شده است.

مدیرعامل دست‌های مهربان افزود: مهم‌ترین کمپین امسال ما کمپین مداد نارنجی است که طی آن قصد داریم بالغ بر هفت هزار پکیج لوازم‌التحریر را به دست جامعه‌ی هدفمان برسانیم.

وی هدف اصلی کمپین مداد نارنجی را ایجاد شرایط تحصیلی مناسب برای دانش‌آموزانی عنوان کرد که برای برطرف کردن نیازهای اولیه‌ی تحصیلی خود با مشکل مواجه هستند.

بنیان‌گذار دست‌های مهربان فرجی در پاسخ به این سؤال که آیا تعدد این کمپین‌ها برای کمک به دانش‌آموزان نیازمند موجب موازی‌کاری نمی‌شود تأکید کرد: خیر! ما تمام این اقدامات را به صورت کارشناسی‌شده انجام می‌دهیم. تحقیقات فراوانی در راستای شناسایی افراد نیازمند صورت گرفته و همچنین برای شناسایی و تهیه‌ی آمار دقیق از این عزیزان، از مدیران آموزش و پرورش مناطق محروم، معلمان و فعالان اجتماعیِ هر منطقه کمک گرفته‌ایم تا این بسته‌ها به جامعه هدف اصلی برسد.

دکتر شهرام فرجی در پایان ضمن تشریح اهداف کمپین مداد نارنجی یادآور شد: نارنجی رنگ عشق و امید و ایثار است. رنگی که بدون هیچ‌گونه تنش و جهت‌گیری خاصی، کاملاً برای همگان شناخته شده و بیان‌گر یاری رساندن انسان‌ها به یکدیگر در زمان نیاز است. به همین دلیل نام این کمپین را مداد نارنجی گذاشتیم تا بگوییم با پیوستن مردم به این کمپین می‌توان در قبال این کودکان نیازمند ایثار به خرج داد و با ایجاد شرایط مناسب تحصیل برای کودکان این سرزمین آینده‌ی این جامعه را از هم‌اکنون تأمین کرد.

4

 

سومین کلینیک درمانی بنیاد دستهای مهربان در ساری افتتاح شد

photo_2017-09-13_16-40-18

بنیاد نیکوکاری دستهای مهربان سومین کلینیک درمانی خود را در ساری افتتاح کرد.

به گزارش روابط عمومی دستهای مهربان، کلینیک سبحان ۳ که به همت بنیاد دستهای مهربان شعبه ساری احداث و راه اندازی شده، روز چهارشنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۶ توسط خانم دکتر یوسفی قائم مقام بنیاد دستهای مهربان رسما افتتاح شد.

دکتر یوسفی پس از افتتاح این واحد درمانی ضمن تشکر از حضار، با آرزوی موفقیت برای دکتر شهرام فرجی گفت: جای بنیانگذار و پدر دستهای مهربان در این جمع خالیست و من از همین جا برای ایشان آرزوی موفقیت‌های بیشتر دارم.

وی با خواندن این بیت از حافظ «فیض روح القدس ار باز مدد فرماید/ دیگران هم بکنند آن چه مسیحا می‌کرد» خطاب به پرسنل دستهای مهربان اذعان داشت: شما مسیحا هستید چرا که به سلامت و آرامش و آسایش دیگران فکر کردید. به رها شدنشان از درد و رنج و این دغدغه‌مندیِ شما بسیار با ارزش و گرامی است.

یوسفی افزود: شاید اگر شما به یک کودک کفش هدیه دهید او را خوشحال کنید اما درمان بیماری و رهایی بخشیدن او از آلام جسمی یا روحی مساله دیگری است.

قائم مقام بنیاد دستهای مهربان در همین خصوص یادآور شد: من همیشه گفته ام که یک واحد درد بر یک واحد لذت ارجح است؛ شاید آن کفش‌ها برای آن کودک لذت ایجاد کند اما پایان دادن به درد او صدها برابر ارزشمندتر است.

وی با اشاره به این که حس نوع‌دوستی و توانایی برطرف کردن درد دیگران یک نوع موهبت الهی است گفت: باید این موهبت را که خدای بزرگ به شما ارزانی داشته پاس بدارید و گامهای خود را در مسیرهای با ارزش بردارید.

دکتر یوسفی ادامه داد: بنیاد دستهای مهربان به نیروهای خود می‌بالد. کسانی که با تمام وجود و با دل و جان این راه را باور کرده و در آن قدم گذاشته‌اند و چون هدفمان هدف با ارزشی است خداوند عزیز هم همیشه با ما همراه است.

قائم مقام بنیاد دستهای مهربان ضمن قدردانی از دکتر شهرام فرجی به‌خاطر اهتمام برای ساخت درمانگاه سبحان ۳ افزود: جا دارد از آقای حسینی و خانم جهانی تشکر کنم. همچنین از خانم عابد نیز به‌خاطر تلاش‌ها و پیگیری‌های بی‌قفه صمیمانه قدردانی می‌کنم. از خانم دکتر مقدم نیز تشکر می‌کنم؛ کسی که بخش درمانی دستهای مهربان را بنیان گذاشت و امروز هم در این مراسم حضور یافته‌اند. دسترنج خانم مقدم همیشه باعث افتخار ماست.

همچنین آقای حسینی سرپرست شعبه ساری با ارائه توضیحاتی در خصوص واحد درمانی سبحان ۳ گفت: در این واحد، خدمات درمانی در بخش‌ها و رشته‌های مختلف، از جمله زنان، عمومی، روانشناسی و دندانپزشکی ارائه می‌شود.

وی با اشاره به چگونگی پذیرش بیماران در این واحد درمانی تصریح کرد: علاوه بر مددجویان و خانواده‌های مددجو، مردم عادی نیز می‌توانند با بهره‌گیری از تخفیف‌های تعیین شده توسط بنیاد دستهای مهربان از خدمات این درمانگاه استفاده کنند.

حسینی در خصوص بیماران EB و نوع پذیرش و مراقبت از آنان در این واحد درمانی گفت: این بیماران نیز در این واحد درمانی مشمول انجام مراحل درمانی و مراقبت خواهند بود.

وی ادامه داد: بیماری EB مسری نیست اما متاسفانه بیماران EB به راحتی بیماری‌های دیگر را دریافت می‌کنند. به همین دلیل با مساعدت آقای دکتر فرجی، خانم دکتر یوسفی و خانم جهانی بخش اتوکلاو این درمانگاه بسیار پیشرفته و مجهز است و این امر موجب کاهش احتمال دچار شدن بیماران EB  به بیماری‌های دیگر خواهد شد.

گفتنی است این مراسم با حضور کارکنان شعبه ساری، جمعی از حامیان این شعبه، معاونت‌ها و مدیران دفتر مرکزی بنیاد و مهمانانی از مسئولین شهری برگزار شد.

 

Print Friendly