کاروان دست های مهربان برای کمک به زلزله زدگان استان کرمانشاه

کرمانشاه هشت سال از ما محافظت کرد
#حالا_نوبت_ماست

photo_2017-11-15_08-54-46

 

بنیاد نیکوکاری دست‌های مهربان طی انتشار یک فراخوان اعلام کرد هرکسی در حد توان خود با کمک مالی یا تهیه‌ی اقلام زیر و تحویل به شعبه های بنیاد در سراسر کشور، به کمک مردم عزیز استان کرمانشاه بشتابد.
در این فراخوان امده است:

این مردم همان قهرمان هایی هستند که هشت سال زیر رگبار بمب و گلوله‌ی دشمن، از من و شما محافظت کردند پس #حالا_نوبت_ماست که از آنها محافظت کنیم.

لیست مهم‌ترین اقلام مورد نیاز:
چادر، پتو، ‏دارو و لوازم بهداشتی، ‏کنسرو، خشکبار و آب معدنی، شیرخشک و لباس گرم کودکان

◀️ شماره کارت: ۵۰۰۵ ۷۰۰۰ ۳۳۷۷ ۶۱۰۴
◀️ پرداخت موبایلی: #۵۵۵۶*۷۸۰*

به یاد داشته باشید این عزیزان هم مثل همه ما عزت‌نفس دارند، پس لطفاً به‌جز چادر، هیچکدام از اقلام ارسالی، مستعمل و کهنه نباشد.

شایان ذکر است کمک های مردمی که به شعب بنیاد در شهرهای مختلف کشور تحویل داده خواهد نهایتاً برای شعبه قم ارسال و پس از بسته بندی و بارگیری، تمام کمکها با کاروان دست های مهربان به کرمانشاه ارسال خواهد شد.
با احترام و سپاس از هموطنان همیشه مهربان

مرد هم زير غم زلزله‌ می‌شكند/ بیانیه

1

ایران عزیزمان با زلزله آشناست. هرازگاهی این بلای خانمان برانداز مردمان یک قوم و منطقه را سوگوار می کند. از پیش‌ترها زلزله طبس و بویین زهرا را به یاد داریم و نزدیک تر زلزله رودبار و منجیل و بعد از آن هم سوگ بم و آذربایجان که برای همیشه ایران را ماتم زده کرد. غمی که هنوز هم بعد از گذشت سال ها برای ایرانیان تازه است.

از طرف بنیاد نیکوکاری دست‌های مهربان اين مصيبت را به همه بازماندگان قربانيان اين فاجعه و عموم مردم ايران تسليت مي‌گویيم. ما شريک غم و اندوه شما در اين لحظات سخت هستيم. یاران نارنجی با تمام توان آماده يارى دادن به بازماندگان و کاستن ابعاد اين فاجعه خواهند بود.

برگزاری نمایشگاه نقاشی و صنایع دستی در سیتی سنتر اصفهان

10

آثار نقاشی کودکان و آثار دست‌ساز زنان سرپرست خانوار شعبه‌ی اصفهانِ بنیاد دستهای مهربان در سیتی‌سنتر این شهر به نمایش درآمد.

به گزارش روابط عمومی دستهای مهربان اصفهان، آثار هنری و صنایع دستی کودکان و زنان تحت حمایت بنیاد نیکوکاری دستهای مهربان شعبه‌ی اصفهان، از تاریخ ۵ تا ۲۰ آبان ماه در معرض دید عموم قرار گرفت.

در این نمایشگاه که با همکاری مجموعه‌ی سیتی‌سنتر اصفهان برپا شد، علاوه بر آثار نقاشی کودکان ۳ تا ۱۲ سال تحت، آثار صنایع دستی زنان سرپرست خانوار نظیر عروسک‌های بافتنی، زیورآلات، مجسمه‌های چوبی، وسایل آینه‌کاری، سرامیک‌کاری و… به نمایش درآمد.

شایان ذکر است دکتر زهرا یوسفی قائم مقام بنیاد نیکوکاری دست‌های مهربان به همراه هیأت مشتکل از معاونت‌ها و کارکنان این بنیاد در تاریخ ۹ آبان از این گالری بازدید کرد.


<p style=”text-align: center;”>” ÇÓÊÝÇÏå ÇÒ ÇÎÈÇÑ ÈÇ Ð˜Ñ ãäÈÚ ÈáÇãÇäÚ ÇÓÊ “</p>
<p style=”text-align: left;”>
Print Friendly
</p>

دکتر داودیان رفت اما نام خود را ماندگار کرد (عرض تسلیت)

1

هوالباقی

من علیها فان و یبقی وجه ربک ذو الجلال و الاکرام

«و هر از گاه در گذر زمان در گذر بی‌صدای ثانیه‌های دنیای فانی، جرس کاروان از رحیل مسافری خبر می‌دهد که در سکونی، آغازی بی پایان را می‌سراید»

 

بی شک فقدان و درگذشت

آقای دکتر علی  داودیان مدیرعامل و مؤسس بنیاد بیماری‌های نادر

برای جامعه پزشکی و جامعه بیماران نادر ضایعه‌ای دردناک محسوب می‌شود اما همت عالی، تلاش ماندگار و روح بلند و آسمانی او هرگز از اذهان همکاران، دوستان و بیماران این بنیاد پاک نخواهد شد.

مرحوم داودیان با خدمات ارزشمند و قابل تحسین خود در عرصه حمایت و درمان بیماران خاص، نامی نیک از خود به یادگار گذاشت.

بنیاد نیکوکاری دست‌های مهربان ضمن عرض تسلیت به جامعه پزشکی، خانواده بیماران نادر، همکاران گرامی و خانواده معزز آن مرحوم مغفور، آرزوی صبر جمیل برای بازماندگان داشته، مغفرت و آرامشِ روح آسمانی ایشان را از درگاه خداوند متعال خواستار است.

 

فاطمه جهانی

معاونت واحد درمان

بنیاد نیکوکاری دست‌های مهربان

دست های مهربان ساری یک ساله شد/ بیانیه

1V1111114A1338

اگر مجموعه فعالیت‌های نیکوکارانه‌ی هر جامعه را به عنوان یک جسم واحد فرض کنیم می‌توان گفت بنیادهای نیکوکاری نقش قلب این جسم واحد را دارند چراکه همانند قلب، نقش خون‌رسانی به تمام نقاط بدن را بر عهده گرفته‌اند. در حقیقت، در حوزه‌ی فعالیت‌های خیریه و انسان‌دوستانه، مهمترین نقش را بنیادهای نیکوکاری بر عهده دارند. شاید برخی خَیِرین به‌طور فردی بتوانند اثرات خوبی بر جامعه‌ی نیازمندان بگذارند اما واقعیت این است که هدفمندسازی این امور خِیر، تنها از طریق یک قلب که به درستی خون و اکسیژن لازم را به تمام نقاط جامعه‌ی هدف می رساند می‌توان اثرات مشخص و چشم‌گیر گذاشت. از این‌رو بنیاد نیکوکاری دست‌های مهربان از همان بدو تشکیل خود نقش خون‌رسانی به جامعه‌ی محرومین را برای خود قائل شد و خود را در جایگاه یک قلب تپنده قرار داد. در ادامه، بنیاد دست‌های مهربان متوجه ضرورت گسترش سطح فعالیت خود شد و دریافت که جوامع هدفی که به خون تازه نیازمند هستند گستره‌ی وسیع‌تری داشته، بنابراین با تقسیم آن جامعه‌ی واحد به چند بخش، منابع خون‌رسانی خود را در سطح جامعه افزایش داد به طوری که امروز ۱۲ جامعه با ۱۲ قلب که همگی نشأت گرفته از قلب بنیاد دست‌های مهربان هستند شکل گرفته است. همین سیاست بود که بنیاد دست‌های مهربان لزوم ایجاد یک شعبه‌ی دیگر در شمال کشور را پیش‌بینی کرد و به این ترتیب در مرکز استان مازندران یکی از منابع خود را راه‌اندازی کرد.

حال امروز یک سال از ایجاد شعبه مازندران می گذرد و وقتی به آمار و تحلیل ها نگاه می کنم به یک نوع رضایت خاطر قلبی می‌رسم چراکه به وضوح میزان اثرات ایجاد این منبع خون‌رسانی در ساری را می‌بینم. اگرچه هنوز هم باید تلاش کرد تا به نقطه ی مطلوب رسید اما اقداماتی که در این یک‌سال در استان مازندران توسط دست‌های مهربان شده بسیار رضایت‌بخش بود و تئوری تکثیر منابع را در سطح کشور به روشنی تأیید و تثبیت می‌کند. برای مثال تحت پوشش قرار دادن طیفی از جامعه‌ی هدف است که حقیقتاً به خون تازه نیاز داشت یعنی بیماران نادر EB، اکتیوز و CF بخشی از این هدف بود؛ آن هم نه فقط با رویکردی تک‌بعدی نظیر حمایت مالی؛ این بنیاد خود را بسیار بیشتر از یک حامی مالی برای این بیماران می‌داند بنابراین از همان اوایل سال گذشته طرح ساخت و راه‌اندازی کلینیک درمانی سبحان ۳ را کلید زد و به لطف خدا و حمایت حامیان عزیز و تلاش همکاران مازندران، این مرکز درمانی به سرعت ساخته و آماده شد و در شهریورماه ۹۶ مورد بهره‌برداری قرار گرفت تا نه فقط بیماران نادر بلکه دیگر اقشار جامعه نیز از آن بهره‌مند شوند.

ضمن آنکه بنیاد دست‌های مهربان ساری یک رویکرد حمایتی دیگر در قبال این بیماران نادر دارد و آن، آشتی دادن جامعه به بیماران EB و کاهش فاصله مردم با این عزیزان است به طوری که حتی برنامه‌هایی نظیر اشتغال‌زایی برای این بیماران در دستور کار قرار گرفت و به اجرا درآمد. اساسا از نظر ما بیمار بودن نباید مانعی برای ورود فرد به عرصه‌های مختلف اجتماعی از جمله فعالیت‌های شغلی شود. بنابراین بنیاد دست‌های مهربان که تجربه ی زیادی در توانمندسازی نیازمندان دارد در شعبه ساری نیز این برنامه را آغاز کرد.

در مجموع باید بگویم راه اندازی شعبه‌ی ساری در سال ۹۵ یکی از نقاط عطف فعالیت‌های بنیاد دست‌های مهربان بود چرا که با ایجاد این منبع، خون تازه‌ای در رگ‌های جامعه‌ی هدف ما در مازندان به جریان درآمد.

ناگفته پیداست که بنیاد دست‌های مهربان این سیاست را هدف اصلی خود قرار داده و بنا دارد این خون نارنجی را که تاکنون یک‌سومِ ایران را پوشش داده، به زودی به دیگر شریان‌های کوچک و بزرگ کشور جاری سازد تا روزی که هیچ عضوی از این خاکِ عزیز، ضعیف و منزوی باقی نماند.