اهدای پیراهن امضا شده تیم ملی ایران به بنیاد دستهای مهربان

photo_2017-10-19_12-12-41

پیراهن امضا شده توسط بازیکنان تیم ملی فوتسال ایران در راستای حمایت از کودکان بی سرپرست به بنیاد نیکوکاری دست های مهربان شعبه تبریز اهدا شد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد نیکوکاری دست های مهربان تبریز، ۲۵ مهرماه سال ۹۶ فرزاد رضاوند مترجم رویدادهای ورزشی قبل از انجام مسابقه ایران-تاجیکستان در صدد برآمد در راستای حمایت از کودکان بی سرپرست با همکاری کادر فنی تیم ملی فوتسال ایران و با هماهنگی بنیاد نیکوکاری دست های مهربان در یک امر خیر و خداپسندانه ای مشارکت کند.

وی از تمامی بازیکنان تیم ملی فوتسال ایران خواست تا پیراهن اهدایی مدیر تیم را امضا کنند و مقرر شد پیراهن مذکور با قیمت پایه ۸۰/۰۰۰/۰۰۰ ریال به نفع کودکان بی سرپرست به مزایده گذاشته شود.

در این مراسم، آقایان، ابوالفضل کریمیان، مدیر و سید محمد ناظم الشریعه سرمربی و اصغر حسن زاده کاپیتان تیم ملی فوتسال ایران و همچنین پورحمزه سرپرست بنیاد نیکوکاری دست های مهربان حضور داشتند.

جزییات مراسم مزایده پیراهن امضا شده تیم ملی متعاقبا در یک فراخوان عمومی منتشر خواهد شد.

 

فوتبال نیما نکیسا با کودکان رضی‌آباد/ کمپین دستهای مهربان به رضی آباد رسید

دکتر نیما نکیسا دروازه‌بان پیشکسوت تیم ملی کشور صبح روز چهارشنبه ۲۶ مهر ۹۶ با حضور در مدرسه رضی‌آباد اسلام‌شهر، کودکان این منطقه را با خود همبازی کرد.

به گزارش روابط عمومی دست‌های مهربان، در برنامه‌ای که توسط بنیاد نیکوکاری دست‌های مهربان ترتیب داده شده بود دکتر نیما نکیسا به همراه نمایندگان این بنیاد در مدرسه رضی‌آباد حاضر شد و ضمن سرکشی از کلاس‌های این مدرسه با بچه‌های مشتاق این منطقه بازی دوستانه برگزار کرد.
امین دماوندی معاونت فرهنگ و ارتباطات و امور مشارکت‌های بنیاد دست‌های مهربان در همین خصوص گفت: بنیاد دست‌های مهربان در این برنامه که در ادامه‌ی کمپین‌های «مداد نارنجی» و «گرم مثل نارنجی» و به مناسبت روز جهانی ریشه‌کنی فقر انجام شد با اهدای سبد کالا و هدایای زمستانی لبخند گرمی را بر لبان این بچه‌ها نشاند.
وی با اشاره به این نکته که بنیاد دست‌های مهربان در زمان برپایی کمپین‌های حمایتی خود، همواره در جستجوی اولویت‌های اصلی و طیف‌های نیازمندتر بوده است افزود: هدف اصلی از برپایی این کمپینِ یک روزه –در کنار کمپین‌های فصلی بنیاد- علاوه بر کمک به کودکان بی‌بضاعت منطقه‌ی رضی‌آباد، اعلام حمایت بنیاد دست‌های مهربان از تمام افرادی است که به هر نحو برای ریشه‌کن کردن فقر مبارزه می‌کردند.
دماوندی تأکید کرد: فعالیت اصلی ما بر شالوده‌ی حمایت از زنان و کودکان بی‌سرپرست و بدسرپرست بنا شده و ما تمام تلاش خود را برای تحقق هرچه بیشترِ اهداف بنیاد به کار می‌گیریم، بنابراین از مردم مهربان کشور و خَیرین عزیز دعوت می‌کنیم با پیوستن به دست‌های مهربان، در کاهش تعداد سه میلیون زن خودسرپرست و ۲۵ هزار کودک بی‌سرپرست در کشور به ما یاری برسانند.
معاون فرهنگ و ارتباطات و امور مشارکت‌های بنیاد دست‌های مهربان ضمن تشکر از حضور نیما نکیسا یادآور شد: امروز روز ورزش و تربیت بدنی هم هست، به همین دلیل ما تصمیم گرفتیم برای این برنامه از یک ورزشکار باسابقه، محبوب و متخصص دعوت کنیم که خوشبختانه دکتر نیما نکیسا دعوت ما را پذیرفتند. آقای نکیسا سابقه‌ی همکاری با بنیاد دست‌های مهربان را در کمپین «نارنجی باشیم» دارد و ما بابت این همراهیِ همیشگی، از ایشان قدردانی می‌کنیم.
همچنین دکتر نکیسا در حاشیه‌ی این دیدار به خبرنگار ما گفت: بسیار خوشحالم که دارم در روز جهانی مبارزه با فقر برای این هدف بزرگ قدمی برمی‌دارم.
وی با اشاره به وضعیت بچه‌های رضی آباد تاکید کرد: بسیاری از بچه‌های اینجا از لحاظ تغذیه و جسمانی در وضعیت خوبی به سر نمی‌برند و نهادهای مربوطه باید هرچه سریع‌تر برای رفع مشکلات این منطقه اقدام کنند.
دروازه‌بان پیشکسوت تیم ملی فوتبال کشورمان گفت: شخصا از این پس تا جایی که در توان داشته باشم در رشته‌ی تخصصی خودم کمک‌های لازم را به بچه‌های این مدرسه خواهم کرد.
شایان ذکر است در جریان این برنامه اتفاق‌های زیبایی رخ داد که به صورت گزیده می‌خوانید:
– دکتر نیما نکیسا در ابتدای ورود به مدرسه رضی آباد، در مقام معلم ظاهر شده و به تمام کلاس‌های مدرسه سر زد و در هر کلاس ۱۰ دقیقه با بچه‌ها تکالیفشان را مرور کرد.
– دانش آموزانِ هر کلاس در زمان ورود نکیسا به کلاس با خواندن شعر «کتاب خوب» از او استقبال کردند.
– در بخشی دیگر، دکتر نکیسا که ضمن صحبت با معلم ورزش این منطقه، نکاتی را جهت بهبود سلامت کودکان رضی‌آباد به وی یادآور شد.
– یکی از زیباترین صحنه هایی که در این روز اتفاق افتاد ایثار یکی از کودکان بی‌بضاعت برای کودکی دیگر بود که به خاطر نداشتن کفش مناسب، شانس همبازی‌شدن با اسطوره‌ی خود را از دست می‌داد. آنجا که نیما نکیسا بعد از یارکشی متوجه شد که یکی از هم‌تیمی‌هایش کفش ندارد و اگر با دمپایی یا بدون کفش بازی کند ممکن است دچار آسیب جدی شود پس او را توصیه به خروج از بازی کرد. در این لحظه یکی همکلاسی‌های کودک دمپایی‌پوش که اتفاقا هیجان زیادی هم برای بازی با نکیسا داشت پس از دیدن این صحنه، با نشان دادن چهره‌ای بزرگوارانه از خود، اعلام کرد که کفش‌های خود را به کودک دمپایی‌پوش می‌دهد تا او به آرزوی خود یعنی بازی در کنار اسطوره‌اش برسد. این رخداد به قدری حاضرین را تحت تاثیر قرار داد که برای دقایقی مبهوت بزرگیِ این مرد کوچک شده بودند. دکتر نکیسا پس از این اتفاق گفت: «بسیاری از ما باید از این کودک، درس معرفت بیاموزیم».
– از آنجایی که مدرسه رضی آباد مختلط بوده و دختران و پسران در یک مدرسه تحصیل می‌کنند در بخشی از این برنامه، دختران به بازی بسکتبال پرداختند.
– حدود ۱۲۰ کارتن سبد کالا و بالغ بر ۱۵۰ هدیه زمستانی توسط بنیاد دست‌های مهربان میان بچه‌های مدرسه‌ی رضی‌آباد توزیع شد.
– دبستان رضی‌آباد حتی فاقد توپ و تور بود و تجهیزات لازم برای مسابقه فوتبال توسط دست‌های مهربان تامین شد.

بنیاد نیکوکاری دست‌های مهربان که امسال به عنوان برند برتر خیریه‌ی کشور شناخته شد با هدف حمایت از زنان و کودکان بی سرپرست و بدسرپرست فعالیت خود را از سال ۸۶ آغاز کرده و تاکنون توانسته است بالغ بر ۱۵ هزار نفر را تحت چتر حمایتی خود قرار دهد. ضمن آنکه این بنیاد بر اساس وظایف اساسنامه‌ای خود، اقدامات متعددی از قبیل ساخته هنرستان، ساخت درمانگاه، ساخت دبستان، درمان بیماران نادر، تامین جهیزیه برای نوعروسانِ نیازمند، تامین لوازم‌التحریر برای دانش آموزان بی بضاعت، کمک‌هزینه‌ی تحصیلی برای دانشجویان نیازمند، آزادسازی زندانیانِ جرائم غیرعمد، برپایی کمپین‌های حمایتی و توزیع سبدهای کالایی در مناطق محروم کشور، اجرای کمپین‌های حمایتی در بحران‌های غیرمترقبه نظیر زمان سیل‌ها و زلزله‌های مهلک، راه‌اندازی مهد کودک و مرکز آموزش و نگهداری کودکانِ مددجو و… رقم زده است.
همچنین دکتر شهرام فرجی امسال از سوی دو موسسه بریتانیایی و آلمانی به عنوان یکی از مدیران برتر حوزه‌ی خیریه جهان شناخته شد که خبر این رویداد در سایت بنیاد دست‌های مهربان قابل رؤیت است.

 

نهال کوچکِ ۱۰ سال پیش؛ باغ بزرگ امروز/ نارنجی شاعرانه‌ترین رنگ خداست

بیانیه دکتر شهرام فرجی در خصوص سال‌روز تولد بنیاد دست‌های مهربان

آیکن022222222222222

جوامع انسانی اگرچه از نظر فرهنگی و اجتماعی بسیار متفاوت و گوناگون هستند اما نمی‌توانند بدون همیاری و مشارکت افراد ئ اجزای جامعه به حیات خود ادامه دهند. به همین دلیل در طول تاریخ، انسان‌ها کوشیده‌اند جهت حفظ بقای جامعه، ساز و کارهای مناسبی را برای همدلی و مشارکت به وجود آورند. در این راستا نهادهای نیکوکاری را می‌توان عمومی‌ترین پدیده‌ی همدلی و همکاری بشری دانست که از قدیمی‌ترین دوره‌های تاریخی در جوامع مختلف وجود داشته‌اند. بنیاد نیکوکاری دست‌های مهربان نیز در پی این رسالت تاریخی تأسیس شد. بنیادی که سنگ آغاز آن بر پایه‌ی عشق و ایثار نهاده شد و امروز نیز همان عشق و ایثار اولیه، چه بسا فزاینده‌تر از آن در قلب و ذهن ما حاکم است، وگرنه این خانواده ی کوچک، که در آغاز تنها چند عضو داشت امروز به بیش از هزار نفر نرسیده بود. هزار نیروی شاغل در بنیاد نیکوکاری دست‌های مهربان در سراسر کشور با عشق و ایثار در تلاشند تا نگاه یک کودک بیشتر شاد شود و قلب یک مادر بیشتر آرام بگیرد.
امروز بنیاد نیکوکاری دست‌های مهربان ۱۰ ساله می شود. ۱۰ سال پیش که نهال بنیاد را کاشتیم، ایمان داشتیم با عشق و مداومت می‌توان شاهد این روزها بود؛ این روزها که آن نهال کوچک، تبدیل به باغی شده است با ۱۳ درخت سرسبز و سترگ. درختانی که هر کدام صدها شاخه و هزاران برگ سبز دارند و هر درخت سایه‌ای دارد به گستردگی آسمان، برای پایان خستگی‌های عابرانی که جاده‌های پر فراز و نشیبی را بی‌وقفه طی کرده‌اند. خدا را شکر می‌گوییم که در این ۱۰ سال هرگز عابری از باغ ما دست خالی عبور نکرد. هیچگاه بدون سایه نماندیم و همواره جرعه آبی و سیب سرخی برای خستگان دارد. ما این باغ را برافراشتیم تا قلب‌های نارنجی و دست‌های مهربان را گرد هم آوریم برای گرفتن دست‌هایی که یاری ما را طلب می‌کنند.
این روزها باران نارنجیِ بنیاد نیکوکاری دست‌های مهربان، بر تمام این سرزمین شروع به باریدن کرده است. به یقین در این سال‌ها پر از اتفاقات بزرگ بوده‌ایم که چیزی به جز عشق نمی‌توانست این اتفاقات را رقم بزند. نارنجی رنگ مورد علاقه‌ی خداوند است رنگی که خداوند با آن شاعری کرده. بنیاد نیکوکاری دست های مهربان فرزند پاییز است، این فصل زائیده شاعری خداوند است.
در پایان، ضمن تقدیر و تشکر از عزیزانی که ۱۰ سالگی دست‌های مهربان را به ما تبریک گفتند، شعری خواهیم سرود برای آنان که به این کلمات روشنایی‌بخش احتیاج دارند:
«من شکوفایی گل‌های امیدم را در رویاها می بینم
و ندایی که به من می‌گوید :
گرچه شب تاریک است
دل قوی دار، سحر نزدیک است.»

کودکان مرکز آیندگان به تماشای تئاتر رفتند

8

کودکان مرکز آموزش و نگهداری آیندگان در روز جهانی کودک به تماشای یک نمایش رفتند.

به گزارش روابط عمومی دستهای مهربان، تعداد ۲۰ کودک به مناسبت روز جهانی کودک توسط مرکز نگهداری و آموزش آیندگان به تماشای این تئاتر دعوت شده بودند.

این نمایش عروسکی تحت عنوان «مزرعه ننه‌جون» و به کارگردانی خانم دستوار در سالن آمفی تئاتر سرای محله فدک روی صحنه رفت.

همچنین در پایان نمایش به این کودکان هدایایی به مناسبت روز جهانی کودک اهدا شد.

گفتنی است در بخش دوم این اقدام، حامیان کودکان مرکز آیندگان در این مرکز گرد هم آمده و طی مراسمی، هدایای خود را به بچه‌های مرکز آیندگان اهدا کردند.

بچه‌ها نیز در حرکتی نمادین و دسته‌جمعی دعا کردند تا خدای مهربان تمام آرزوهای حامیان را برآورده کند.


<p style=”text-align: center;”>” ÇÓÊÝÇÏå ÇÒ ÇÎÈÇÑ ÈÇ Ð˜Ñ ãäÈÚ ÈáÇãÇäÚ ÇÓÊ “</p>
<p style=”text-align: left;”>
Print Friendly
</p>

اهدای هدیه به کودکان کار در روز جهانی کودک

 

2

کودکان مرکز آموزشیِ انجمن حمایت از کودکان کار در روز جهانی کودک میزبان بنیاد نیکوکاری دست‌های مهربان شدند.

به گزارش روابط عمومی دست‌های مهربان، در روز جهانی کودکف بنیاد نیکوکاری دست‌های مهربان در مرکز آموزشی انجمن حمایت از کودکان کار حاضر شده و هدایایی را میان این کودکان توزیع کرد.

روز جهانی کودک برای کودکان همواره روزی خوشایند و شادی‌بخش بوده و هر کودک معمولاً این روز را با شادی و دریافت هدیه می‌گذراند اما در این میان تعدادی از کودکان هستند که از شادیِ روز کودک بی‌نصیب می‌مانند. این کودکان به سبب مشکلات مختلف و به خاطر فقدان سرپرست یا بدسرپرست بودن، در شرایط مالی و روحی خوبی قرار نداشته و بسیاری از آنها در چنین مناسبت‌هایی دیده نمی‌شوند.

به همین منظور بنیاد نیکوکاری دست‌های مهربان طبق سنت هر ساله‌ی خود در روز جهانی کودک، با انتخاب گروهی از کودکان نیازمند که در لیست اولویت‌های مددرسانی قرار دارند هدایایی را در قالب بسته‌های لوازم‌التحریر یا کیف و کفش و پوشاک مهیا کرده و در محل نگهداری یا آموزش این کودکان حاضر شده و هدایا را به آنان اهدا می‌کند.

امسال نیز این برنامه به نحو شایسته‌ای برنامه‌ریزی و عملیاتی شد و تعدادی از کودکانِ کار تهران که در مرکز آموزشی انجمن حمایت از کودکان کار ایران مشغول تحصیل هستند در اولویت این بنیاد قرار گرفته و هدایای خود را دریافت کردند.

” استفاده از اخبار با ذکر منبع بلامانع است “

Print Friendly