برگزاری جشن یک‌سالگی مرکز نگهداری آیندگان/ گزارش تصویری

به گزارش روابط عمومی دست‌های مهربان، عصر روز شنبه ۱۴ بهمن ۹۶ کافه شوکای تهران میزبان جشن یک‌سالگی مرکز آیندگان دست‌های مهربان بود. (متن خبر)

در ادامه، منتخب عکس های سینا صداقتی از این مراسم را می بینید:

 

برگزاری جشن یک‌سالگی مرکز نگهداری آیندگان

26

جشن یک‌سالگی راه‌اندازی مرکز آموزش و نگهداری کودکان آیندگانِ دست‌های مهربان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی دست‌های مهربان، عصر روز شنبه ۱۴ بهمن ۹۶ کافه شوکای تهران میزبان جشن یک‌سالگی مرکز آیندگان دست‌های مهربان بود.
در این مراسم که با حضور دکتر شهرام فرجی بنیان‌گذار و مدیرعامل بنیاد نیکوکاری دست‌های مهربان و خانم دکتر زهرا یوسفی قائم مقام بنیاد برگزار شد مهمانان دیگری از میان حامیان، هنرمندان و چند نفر از مبتلایان به ایکتیوز نیز حضور داشتند.
دکتر شهرام فرجی در بخشی از مراسم با اشاره به موفقیت‌های مرکز نگهداری آیندگان در سال اول فعالیت خود گفت: راه‌اندازی مرکز نگهداری آیندگان یکی از نقاط عطف خدمات دست‌های مهربان بود چراکه با راه‌اندازی این مرکز علاوه بر توفیق آموزش و نگهداری از تعدادی از کودکان بنیاد، توانستیم به موفقیت‌های بزرگی دست یابیم.
وی ضمن تشکر از مدیریت مرکز آیندگان در یک سال گذشته اذعان داشت: پیشرفت‌های قابل‌توجهی برای کودکان این مرکز دیده می‌شود ازجمله در زمینه‌های زبان انگلیسی، هوش و خلاقیت، موسیقی و نقاشی، قرآن و آموزش نوشتار.
فرجی با تأکید بر گسترش این‌گونه اقدامات در سطوح مختلف جامعه، اظهار امیدواری کرد تا مرکز آیندگان در سال‌های آینده نیز مسیر رو به رشد خود را حفظ کرده و افزایش رشد کودکان در زمینه‌های مختلف، محور فعالیت‌های این مرکز قرار بگیرد.
این مراسم با اجرای بخش‌های متنوعی همراه بود ازجمله برگزاری مسابقه رباتیک میان کودکان مرکز، تقدیر از دو مادر نمونه، تقدیر از پرسنل برگزیده‌ی مرکز آیندگان(خانم هاجر رضایی)، اجرای موسیقی زنده، اهدای هدیه توسط حامیان به کودکان مرکز و…
همچنین تقدیر از کودکان هنرمند نقاش مرکز با اهدای کارت هدیه و جایزه به ۲۱ کودک مرکز در ارتباط با فروش تابلوهای نقاشی در فرهنگسرای رسانه، از دیگر بخش‌های این مراسم بود.
شایان ذکر است عوامل اجرایی برنامه، امیر دهقانی (مجری) امین پارسا (خواننده و نوازنده‌ی گیتار)، فرهاد منصوری (موزیسین) و خانم شوکا عباسی (مدیریت کافه شوکا) که به‌صورت افتخاری در این اجرا حضور داشتند نیز مورد تقدیر قرار گرفتند.
مرکز آموزش و نگهداری کودکان آیندگان وابسته به بنیاد دست‌های مهربان از ۱۲ بهمن ۱۳۹۵ راه‌اندازی شده است.

برگزاری اولین دورهمی مهربانی؛ تجلیل از سه مددجوی نابغه توسط دست‌های مهربان

15

در اولین دورهمی مهربانی از سه کودک نابغه‌ی دست‌های مهربان تقدیر شد.

به گزارش روابط عمومی دست‌های مهربان، دور اول از مجموعه دورهمی‌های بنیاد نیکوکاری دست‌های مهربان تحت عنوان «دورهمی‌های مهربانی» با تقدیر و قدردانی از سه کودک نابغه‌ی این بنیاد –مارال، آزیتا و باران- عصر روز سه‌شنبه سوم بهمن ماه ۹۶ در کافه ملل نیل تهران برگزار شد.

مدیر روابط عمومی دست‌های مهربان در خصوص اهداف برگزاری این مراسم گفت: در میان کودکان مددجوی بنیاد، استعدادهایی درخشان وجود دارد که بعضاً با حمایت بنیاد و برخی حامیان کشف و حمایت شده و به مدارج بالایی هم رسیده‌اند.

وی افزود: برای مثال سه کودک عزیزی که این دورهمی به بهانه تجلیل از نبوغ آن‌ها برپا شده جزو استعدادهای برتر دست‌های مهربان هستند که هم‌اکنون در رشته‌های گویندگی، نقاشی و اسکواش جایگاه‌های ویژه و مقام‌های خوبی کسب کرده‌اند.

دبیر اولین دور از دورهمی‌های مهربانی با اشاره به اهمیت کشف استعدادها و حمایت از نوابغ مددجو تأکید کرد: چنانچه استعداد بالای این سه کودک کشف نمی‌شد و کسی از آن‌ها حمایت نمی‌کرد هم‌اکنون در این جایگاه‌های بالا قرار نداشتند، پس ضروری است تا برای کشف و پرورش دیگر نابغه‌های بنیاد، برنامه‌هایی ویژه شکل بگیرد.

او افزود: بنابراین، با توجه به اینکه بنیاد دست‌های مهربان در طول سال‌های فعالیت خود همواره شاهد ظهور کودکان مستعد بوده، تصمیم بر آن شد تا این کار را به‌صورت گسترده و در قالب یک برنامه مشخص پیگیری و اجرا کنیم و برای کشف و پرورش نابغه‌های مددجو، فعالیتی مدون انجام دهیم که «دورهمی‌های مهربانی» یکی از بخش‌های اصلی این طرح است.

مدیر روابط عمومی دست‌های مهربان با تأکید بر لزوم ایجاد انگیزه برای کودکان مددجو گفت: برگزاری این دورهمی‌ها نه فقط ماهیت تقدیری داشته، بلکه تبدیل به یک منبع بزرگ برای ایجاد انگیزه در میان بچه‌های بنیاد می‌شود تا راه خود را مصمم‌تر از گذشته ادامه دهند. ضمن آنکه از طریق این دورهمی‌ها حامیانی جدید به جرگه‌ی حامیان این کودکان می‌پیوندند که این امر برای رسیدن آن‌ها به موفقیت‌های بزرگ، بسیار حائز اهمیت است.

وی ادامه داد: همچنین دیگر کودکانِ مستعد بنیاد دست‌های مهربان با دیدن موفقیت هم‌سن‌وسالان خود، به‌طور فزاینده‌ای ترغیب می‌شوند تا در راه موفقیت و کسب جایگاه‌های بالا گام بردارند.

دبیر دورهمی‌های مهربانی با اشاره به موفقیت‌های «باران» در رشته‌ی اسکواش گفت: باران از آن دسته کودکانی است که اگر به‌درستی حمایت و هدایت شود بی‌تردید به مقام‌های بزرگ جهانی دست خواهد یافت. او استعداد بالایی در رشته اسکواش دارد و تاکنون چندین مقام داخلی و بین‌المللی کسب کرده است.

مدیر روابط عمومی بنیاد نیکوکاری دست‌های مهربان ضمن تشکر از شرکت «آرین‌رشدافزا» به‌خاطر حضور در دورهمی و اهدای جایزه‌ی «آزیتا» یادآور شد: آزیتا نابغه‌ی نقاشی دست‌های مهربان است. این هنرمند خردسال ضمن حضور در چند مسابقه و جشنواره‌ی نقاشی، توانسته است در مسابقات آرین‌رشدافزا مقام اول را از آن خود کند که این امر نشان از نبوغ بالای او دارد.

وی با ابراز قدردانی از آقای فیلی -سرپرست شعبه‌ی کرج دست‌های مهربان- بابت کشف استعداد و حمایت از «مارال» گفت: مارال هنرمند بزرگی خواهد شد. او از همین سنین کودکی، گویندگی کتاب صوتی را در مؤسسه‌ی فرهنگی هنری «واوبوک» آغاز کرده که جا دارد از این مؤسسه به‌خاطر حمایت از مارال تقدیر و تشکر کنم.

مدیر روابط عمومی دست‌های مهربان اظهار داشت: جا دارد از آقای کاویانی مدیرعامل کافه ملل نیل که اسپانسر این برنامه بودند و همچنین از مرکز معماری ایران برای حمایت از ما تقدیر و تشکر کنم.  

 

در دورهمی نابغه‌ها چه گذشت؟

 • در بخشی از مراسم خانم دکتر یوسفی قائم مقام بنیاد نیکوکاری دست‌های مهربان، از حضور مهمانان در اولین دورهمی مهربانی قدردانی کرد.
 • سید هادی حسینی معاونت واحد آموزش، پژوهش و فناوری دست‌های مهربان نیز ضمن تشکر از حضار، دقایقی را به ایراد سخن در خصوص ضرورت کشف استعدادها و گسترش نابغه‌پروری در سطوح مختلف جامعه، به خصوص در بنیادهای نیکوکاری پرداخت.
 • در اولین دورهمی مهربانی، میهمانان ویژه‌ای حضور یافتند از جمله: خانم صفار هرندی بنیان‌گذار و مدیریت خیریه‌ی مهر طوبی، خانم گلشید بحرایی بازیگر، آقای حکمی مدیرعامل شرکت آرین رشدافزا، خانم خاکپور از مؤسسه فرهنگی هنری واوبوک، آقای مهدی سیدعلی معاون بازرگانی سازمان ورزش شهرداری تهران، آقای کاویانی مدیر کافه ملل نیل و آقای ولی‌خانی رئیس انجمن کروکت.
 • در بخش دیگری از این مراسم مهدی سیدعلی، معاون بازرگانی سازمان ورزش شهرداری تهران ضمن ابراز خوشحالی از حضور در دورهمی مهربانی اعلام کرد: از این پس کودکان تحت حمایت بنیاد دست‌های مهربان می‌توانند از ورزش‌های آبیِ سازمان ورزش شهرداری تا انتهای سال ۹۶ به‌صورت رایگان استفاده کنند. همچنین این سازمان از قهرمان ملی کشورمان «باران» تا رسیدن به درجات و مقام‌های بالای جهانی حمایت خواهد کرد.
 • از سوی دیگر آقای ولی‌خانی، رئیس انجمن کروکت ایران، برگزاری یک دوره استعدادیابی و آموزش به کودکان بنیاد و همچنین تشکیل تیم کروکت دست‌های مهربان را در این دورهمی وعده داد.
 • نماینده‌ی مؤسسه‌ی واو بوک برای تقدیر از مارال به دلیل انتشار کتاب صوتی «طوطی مغرور» در مراسم حضور یافت.
 • نویسنده‌ی داستان کتاب صوتی طوطی مغرور خود مارال است.
 • مدیرعامل شرکت آرین رشدافزا با حضور در این دورهمی، جایزه‌ی آزیتا را به‌خاطر کسب مقام اول در مسابقات نقاشی آرین رشد افزا به او اهدا کرد.
 • شرکت آرین رشد افزا با هدف نابغه‌پروری و کمک به سمن‌ها طی فراخوانی مسابقه‌ای بین کودکان مددجو ترتیب داد تا از بهترین نقاشی در طرح‌های تبلیغاتی شرکت خود استفاده کند.
 • آقای آرش اشعریون و خانم خنجری دو هنرمندِ عروسک‌گردان مطرح کشور با اجرای جذاب خود در این برنامه، فضایی شاد و صمیمی برای کودکان حاضر رقم زدند.
 • به مناسبت روز پرستار، از خانم میرزایی و خانم شصتی، مددجویان پرستار، با اهدای هدیه، قدردانی شد.
 • در پایان مراسم از حامیان حاضر در اولین دورهمی مهربانی تقدیر به عمل آمد.

اهدای جهیزیه به زوج‌های جوان توسط دست‌های مهربان

5

بنیاد نیکوکاری دست‌های مهربان جهیزیه‌ی پنج زوج مددجو را تهیه و به ایشان اهدا کرد.

به گزارش روابط عمومی دست‌های مهربان، در هفته‌ی اول بهمن ۹۶ تعداد پنج سری جهیزیه‌‌ خریداری و به زوج‌های موردنظر اهدا شد.

بر همین اساس، هزینه‌ی تمام‌شده‌ی خرید این جهیزیه‌ها حدود ۱۲۳ میلیون ريال اعلام‌شده است.

بنیاد نیکوکاری دست‌های مهربان در کنار ارائه‌ی خدمات متنوع به جامعه هدف خود -زنان و کودکان بی‌سرپرست و بدسرپرست- از همان اوایل فعالیت خود در یک دهه پیش، طرح خرید جهیزیه برای نوعروس‌های نیازمند را نیز در دستور کار دارد.

واحد مددکاریِ بنیاد دست‌های مهربان طی سال‌های فعالیت خود، بالغ بر ۵۲۰ سری جهیزیه به زوج‌های مددجو اهدا کرده است.  

 

دومین مرکز آموزش و نگهداری کودکان آیندگان دست‌های مهربان در آستانه‌ی افتتاح

آیکن022222222222222 

دومین مرکز آموزش و نگهداری کودکان بنیاد نیکوکاری دست‌های مهربان به‌زودی در ساری گشایش می‌یابد.

دکتر شهرام فرجی با اعلام خبر تأسیس دومین مرکز آموزش و نگهداری کودکان دست‌های مهربان در ساری گفت: اولین مرکز آموزش و نگهداری کودکان دست‌های مهربان (مرکز نگهداری آیندگان) در تاریخ ۱۲ بهمن ۹۵ در تهران افتتاح شد.

بنیان‌گذار بنیاد نیکوکاری دست‌های مهربان اظهار داشت: هم‌اکنون یک سال از آغاز فعالیت مرکز آیندگان می‌گذرد که ما توانستیم به لطف خدا دومین مرکز نگهداری کودکان را نیز ایجاد و آماده‌به‌کار کنیم.

وی افزود: دومین مرکز آموزش و نگهداری کودکان دست‌های مهربان در ساری و زیر نظر شعبه مازندران دست‌های مهربان فعالیت خواهد کرد که به‌زودی شاهد افتتاح آن خواهید بود.

شهرام فرجی با اشاره به اینکه امسال یازدهمین سال فعالیت بنیاد دست‌های مهربان است گفت: هم‌اکنون بنیاد نیکوکاری دست‌های مهربان با جامعه هدف زنان سرپرست خانوار، کودکان بی‌سرپرست و بدسرپرست و بیماران نادر، ۱۳ شعبه در کشور را مدیریت می‌کند که در این شعب، ۵ مرکز درمانی (مراکز درمانی سبحان) نیز ایجاد شده است.

فرجی با بیان اینکه راه‌اندازی مرکز خدمات درمانی سبحان سه در شهریور ۹۶ در ساری از جمله این مراکز بوده است اظهار داشت: در یک سال گذشته که بنیاد دست‌های مهربان شعبه ساری راه‌اندازی شد؛ برنامه‌های زیادی مدنظر قرار گرفت که با عنایت پروردگار و حمایت حامیان عزیز مازندرانی، نخستین برنامه بنیاد یعنی راه‌اندازی مرکز درمانی به‌صورت کاملاً رایگان برای بیماران نادر و مددجویان انجام شده است.

وی یادآور شد: البته محدوده حمایتی این مرکز تنها شامل مددجویان نبوده و عموم مردم با توجه به شرایط مقرر می‌توانند از خدمات دندانپزشکی، زنان و زایمان، مشاوره، پزشک عمومی، طب سنتی و دیگر خدمات آن استفاده کنند.

بنیان‌گذار و مدیرعامل بنیاد دست‌های مهربان با بیان این خبر که به‌زودی مرکز توانمندسازی زنان شعبه‌ی ساری نیز تأسیس خواهد شد گفت: همه‌ی آنچه که در دست‌های مهربان از جمله تأسیس مرکز توانمندسازی و نگهداری کودکان صورت می‌گیرد همانا ایجاد بستری مناسب برای رفع مشکلات این گروه از مردم بر اساس توانمندسازی خودشان و خارج شدن از چرخه‌ی حمایتی است تا آن‌ها هم بتوانند به‌مانند مردم عادی، بدون تشویش و شرمندگی در جامعه زندگی کنند.