توزیع سبد کالا و وسایل گرمایشی در نصیرآباد شهریار

توسط بنیاد نیکوکاری دست های مهربان صورت گرفت
توزیع سبد کالا و وسایل گرمایشی در نصیرآباد شهریار

سبدهای کالا و وسایل گرمایشی به دست خانوارهای نیازمند و کارتن خواب های منطقه ده شاد پایین، نصیرآباد شهریار رسید.
به گزارش روابط عمومی بنیاد نیکوکاری دست های مهربان، هفته گذشته فضای رسانه ای کشور تحت تأثیر انتشار مطلبی از وضعیت زندگی گورخواب های نصیرآباد روزهایی ملتهب را پشت سر گذاشت. در چنین موقعیتی دست های مهربان فارغ از هیاهوها و به دور از احساسات راهی آرامستانی شد که زندگان در آن مرگ را زندگی می کردند؛ انسان هایی که به حکم شرایط و برای رهایی از سوز و سرمای زمستان از قبرها خانه ای با سقف کارتن برای خودشان ساخته بودند.
تنها یک روز پس از انعکاس این گزارش، گروهی از دست های مهربان برای پیگیری شرایط و اسکان این ۵۰ معتاد در قبرستان نصیرآباد حضور یافت؛ اما پیش از رسیدن تیم کمک رسانی قبرستان خالی از سکنه شده بود. پس از این، گروه اعزامی بنیاد به دنبال یافتن ساکنین پیشین گورها به دیگر مناطق حاشیه ای نصیرآباد از جمله روستای ده شاد پایین رفتند.
آنچه مشاهده شد، خارج از تصور بود. فقر، بیکاری، اعتیاد و کارتن خوابی در این روستان موج می زد. کودکانی که با بدترین شرایط ممکن مجبور به زندگی در خانواده ای بودند که گاه یک و گاهی هر دو والدشان دچار اعتیاد بودند. زنانی که برای تأمین هزینه های زندگی مجبور به انجام هر کاری بودند و مردان معتادی که برای خوابیدن به خیابان ها و کارتن ها پناه برده بودند.
پس از بررسی موقعیت موجود، دست های مهربان با همکاری یکی از خیرین منطقه اقدام به توزیع دو وانت سبد کالا میان خانواده نمود؛ سبدهایی حاوی برخی ضروری ترین مواد غذایی و خوراکی. علاوه بر این، برای کمک به تحمل سرمای طاقت فرسای این روستا پتو و دیگر وسایل گرمایشی در اختیار کارتن خواب ها قرار گرفت.
اگرچه، تلاش برای یافتن گور خواب ها بی نتیجه ماند و اغلب آنها به خانه ها و گرمخانه های شهرداری فرستاده بودند؛ ولی ماحصل این روز را می توان در شناسایی یکی از محروم ترین نقاط ایران و کمک به خانواده هایی دانست که در فقر کامل روزگار می گذرانند.

” استفاده از اخبار با ذکر منبع بلامانع است “

Print Friendly

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *