کلنگ زنی مدرسه اوتیسم دست های مهربان در اصفهان

با همت بنیاد نیکوکاری دست های مهربان کلنگ مدرسه اوتیسم ۲۶ بهمن ماه در اصفهان به زمین زده شد.
به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان به نقل از روابط عمومی آموزش و پرورش ناحیه ۳ شهر اصفهان ، مراسم کلنگ زنی مجموعه آموزشی مختص دانش آموزان اوتیسم در آموزش و پرورش ناحیه ۳ با حضور مدیر کل آموزش و پرورش استان اصفهان ، مسئولین اداره کل نوسازی مدارس ، مدیر آموزش و پرورش ناحیه ۳ ، مجمع خیرین مدرسه ساز ، بنیاد نیکوکاری دستهای مهربان و خیر نیکوکار آقای دکتر صافی ، برگزار گردید.
در آیین افتتاح این واحد آموزشی دکتر شهرام فرجی مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره بنیاد دست های مهربان طی سخنانی بر لزوم رفع کمبودهای آموزشی برای کودکان مبتلا به اختلال اوتیسم تاکید کرد.
بنیانگذار و رییس هیت مدیره بنیاد نیکوکاری دست های مهربان در خلال مراسم کلنگ زنی مدرسه اوتیسم اعلام کرد: مرکز اوتیسم تا سال آینده به آموزش و پرورش تحویل داده خواهد شد
دکتر فرجی گفت: امروز افتخار می کنم که توانستیم در طول ۱۰ سال گذشته برگ های زرینی بر فعالیت های بنیاد دست های مهربان اضافه کنیم و مرکز اوتیسم که هم اکنون در آن به سر می بریم نیز در سال آینده به آموزش و پرورش تحویل خواهیم داد.
به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان، شهرام فرجی در مراسم کلنگ زنی مرکز اوتیسم در ناحیه ۳ اظهار کرد: سال ۱۳۸۶ سال ورود مکتب ایثار، عشق، مهربانی و جایگاه ورود زنان و مردانی بود که خود را وقف نیازمندان کردند.
وی با اشاره به اهداف تعیین شده جهت فعالیت این بنیاد افزود: سرپرستی ایتام، زنان سرپرست خانوار، ساخت و تجهیز مراکز آموزشی و درمانی، کمک به ایتام و آموزش آنها، آزادسازی زندانیان، کمک به بیماران خاص و هرگونه نیازمندی که به دستان مهربان مراجعه کنند از جمله اهداف تعریف شده برای بنیاد دستان های مهربان هستند.
شهرام فرجی اظهار داشت: این مکتب ابتدا با سه نفر از نیکوکاران راه اندازی شد و در حال حاضر بالغ بر ۲۷۰۰ نفر از جوانان و دانشجویان در ۱۰ شعبه فعالیت می کنند.
مدیر عامل بنیاد نیکوکاری دست های مهربان ادامه داد: این بنیاد همچنین بالغ بر ۱۵ هزار نفر از نیازمندان را تحت پوشش خود قرار داده است که بزرگتربن جامعه هدف را بر عهده دارد.
وی در ادامه اظهاراتش گفت: خوشبختانه در سال ۹۲ اولین مدرسه ۶ کلاسه کاملا هوشمند در یکی از مناطق فقیرنشین که دانش اموزان باید ۴ کیلومتر پیاده روی می کردند تا به مدرسه خود می رسیدند، افتتاح شد همچنین با توجه به بافت کشارزی این منطقه، بزرگترین هنرستان کشاورزی نیز در مدت زمان کمتر از یکسال با کمک آموزش و پرورش ساخته شد که قابلیت های بسیاری دارد.

همچنین ایشان با اشاره به هدف از راه اندازی این هنرستان افزود: دانش آموزانی که وارد این هنرستان می شوند، کاملا به صورت تجربی با فنون و روش های کشاورزی و تجهیزات کشاورزی آشنا می شوند و در آینده به مهندسین کشاورزی تبدیل خواهد شد.
در ادامه این مراسم نیز دقیق، رئیس آموزش و پرورش ناحیه ۳ اصفهان سخنرانی کرد و گفت: امروز شرایط به گونه ای است که باید توجه ویژه ای به کودکان اوتیسم شود.
وی افزود: این قبیل از کودکان اگر چه دارای مشکلات خاصی هستند، اما از توانمندی ویژه ای برخوردارند به طوری که هر کودک اوتیسمی، خود یک کتاب است.
وی در پایان اظهاراتش، از حضور و فعالیت گسترده بنیاد نیکوکاری دست های مهربان و مدیر کل آموزش و پرورش استان اصفهان در راستای توجه به کودکان با نیازهای ویژه تقدیر و تشکر کرد.
همچنین قائدی های مدیر کل آموزش و پرورش استان اصفهان طی سخنانی گفت: یکی از وظایف مهم آموزش و پرورش، نه تنها برقراری عدالت آموزشی و ایجاد شرایط نسبی برای فرزندان این مرز و بوم است، بلکه تلاش برای آماده کردن بستر برای کسانی که نیاز به رسیدگی و نیازهای ویژه ای دارند که کار را برای ما واجب تر و سخت تر کرده است.
به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان، محمد حسن قائدیها در مراسم کلنگ زنی مرکز اوتیسم واقع در ناحیه ۳ اظهار کرد: وقتی دستان مهربانی پیدا می شوند تا خنده را بر لبان دیگران جاری می کنند، باید دستانشان را بوسید و اینجاست که به فلسفه خلقت راز انسان بگوییم تبارک الله احسن الخالقین.
وی افزود: در این شرایط به فکر فرو می روم که اگر دانش آموزی از بعضی نعمت های الهی بنا به حکمتی محروم شود، باید چه اقدامی برای جبران محرومیت آنها انجام داد.
محمد حسن قائدیها بیان کرد:کودکانی که در چنین خانواده هایی متولد می شوند، نگهداری آنها بسیار هزینه بر خواهد بود و بالطبع آماده کردن فضای مناسب برای تحصیل این گروه، شرایط خاص خود را می طبد.
مدیر کل آموزش و پرورش استان اصفهان ادامه داد: باید اعتراف کنم که آموزش و پرورش در طول تاریخ هنوز عدالت آموزشی را برای همه کودکانی که نیازها و امکانات ویژه ای دارند، فراهم نکرده است بنابراین امروز باید دست بوس دست های مهربانی باشم که ایثارگرانه به کمک آموزش و پرورش می آیند و بسترهای لازم را فراهم می کنند.
وی تصریح کرد: وقتی خود را در چنین جلساتی پیدا می کنم، احساس می کنم که مردم ما تا چه اندازه نیک اندیش، بزرگوار هستند و امروز دست های مهربان و قلب های بزرگی را شاهد هستم که اینگونه و مشتاقانه به کمک کودکان و گل های زیبای این مرز و بوم می شتابند.
محمد حسن قائدیها با اشاره به اینکه آموزش و پرورش در تامین امکانات برای دانش آموزان با نیازهای ویژه در حال تلاش است، گفت: امروز در کنار یکدیگر جمع شده ایم تا دستان مهربان، یاری گر آموزش و پرورش باشند و حضور و فعالیت آنها جای تقدیر دارد.
وی عنوان کرد: وقتی برای دانش آموازن زمینه های آموزشی فراهم شود، بدون شک قادر خواهند بود استعدادهای خود را در مدرسه که سلامت روحی دانش آموزان در آن فراهم می شود، شکوفا کنند.
شایان ذکر است این مجموعه با زیربنای ۲۰۰۰ مترمربع در ۳ طبقه ساخته می شود . در طبقه سوم خدمات توانبخشی شامل گفتار درمانی ، رفتار درمانی ، فیزیوتراپی و … ارائه می گردد و طبقات اول و دوم با ۱۴ کلاس مشتمل بر ساختمان اداری و آموزشی است.
قرارداد ساخت این مدرسه بین بنیاد دست های مهربان و اداره کل آموزش و پرورش اصفهان منعقد گردید که اعتبار پیش بینی شده برای احداث آن بالغ بر ۳ میلیارد تومان می باشد.
هم چنین مدیریت این مدرسه تحت نظارت بنیاد نیکوکاری دست های مهربان می باشد که توسط نیروی انسانی متعهد و متخصص اداره خواهد شد.

” استفاده از اخبار با ذکر منبع بلامانع است “

Print Friendly

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *