درمان کودکان هانتری در اوکراین:به همت بنیاد نیکوکاری دست‌های مهربان صورت گرفت

دو کودک سیستانی که از بیماری هانتر رنج می‌بردند با همت و هزینه‌ی بنیاد نیکوکاری دست‌های مهربان در اوکراین معالجه شدند.
تیم پزشکی بنیاد نیکوکاری دست‌های مهربان به سرپرستی دکتر مهدیه بهرامی و به همراه ابراهیم و امیررضا گلزاری (کودکان سیستانی) به کشور اوکراین اعزام شده و در بیمارستان «امبریوتیک» شهر کی‌اِف مستقر شدند.
به گزارش روابط عمومی دست‌های مهربان، مراحل درمانی ابراهیم و امیررضا روز جمعه ۹۶/۲/۲۹ در بیمارستان امبریوتیک آغاز شد که دکتر «شاندرین» سرپرستی این عمل را بر عهده داشت.
دکتر بهرامی سرپرست تیم اعزامیِ دست‌های مهربان به اوکراین گفت: طی آخرین صحبتی که با دکتر شاندرین داشتیم عمل جراحی با موفقیت انجام پذیرفته و هم‌اکنون وضعیت جسمانی ابراهیم و امیررضا مطلوب است.
وی با اشاره به زحمات فراوان دکتر شاندرین و پرسنل و پزشکان بیمارستان امبریوتیک و ابراز قدردانی از این تیم افزود: جا دارد از جناب آقای دکتر فرجی -بنیان‌گذار و مدیرعامل بنیاد نیکوکاری دست‌های مهربان- که تمام هزینه‌های درمانی این بچه‌ها را پرداخت کردند تشکر ویژه‌ای داشته باشم.
دکتر مهدیه بهرامی در پایان اضافه کرد: بچه‌ها هم‌اکنون در حال استراحت و ریکاوری هستند که انشاالله بعد از انجام آخرین آزمایشات در بامداد پنج‌شنبه چهارم خرداد به ایران باز خواهیم گشت.
گفتنی است سندرم هانتر نوعی از يک گروه از اختلالات متابوليک ارثي به نام mucopolysaccharidosis (MPS) و بسيار نادر و تهديدکننده حيات است که هزینه‌ی درمان آن دست‌کم ۲۵۰ میلیون تومان برآورد می‌شود.
برخی از تبعات سندرم هانتر شامل درشت شدن صورت و قد کوتاه، بزرگ شدن کبد و طحال، عقب‌ماندگي ذهني، تغييرات اسکلتي، گردن کوتاه، ناشنوايي پيش‌رونده و سر بيش از حد بزرگ می‌شود.

” استفاده از اخبار با ذکر منبع بلامانع است “

Print Friendly

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *