بیانیه دکتر فرجی در خصوص درمان موفق کودکان هانتری

انسان فی‌نفسه موجودی مهربان است که بخشی از این مهربانی را حس نوع‌دوستی شکل می‌دهد و نوع‌دوستی، وجه تمایز میان انسان و موجودات دیگر است. در دورانی زندگی می‌کنیم که نمی‌توان چشم بر دردها و رنج‌های دیگران بست وگرنه دنیا به سرعت رو به زوال می‌رود. امروزه مصائب و رنج‌ها آن‌چنان فراوان شده که اگر عده‌ای با قلب‌ها و دست‌های مهربان مراقب دنیا نباشند این مصائب و رنج‌ها خیلی زود تمام افراد جوامع را فرا خواهد گرفت. بنابراین همیشه باید آماده بود؛ همیشه باید کاری کرد.
وقتی برای اولین بار ابراهیم و امیررضا را دیدم احساس درد و دغدغه چنان وجودم را فرا گرفت که همان لحظه تصمیم گرفتم به هر قیمتی که شده این دو عزیز را درمان کنم. بلافاصله به همکاران اعلام کردم که برای درمان ابراهیم و امیررضا هر کاری که لازم است انجام دهند. دو عزیزی که به‌خاطر یک نقص ژنیتکی چنان رنجی می‌برند که سایه سنگین آن رنج را می‌توان در تمام آسمان سیستان دید. این اولین بار نبود که من چنین رنجی را می‌دیدم و قلبم این‌چنین از اندوه آکنده می‌شد اما داستان ابراهیم و امیررضا و آن نگاه‌های مشتاق به زندگی و آن قلب‌های کوچکِ منتظر، تفاوت بیکرانی با موارد دیگر داشت.
خوشبختانه به مدد علم پزشکی و به لطف وجود دست‌های مهربان، توانستیم اقدامات لازم را برای پایان دادن به رنج این بچه‌ها انجام دهیم و با اعزام آنها به همراه یک تیم پزشکی در تاریخ پنج‌شنبه مورخ ۲۸/۲/۹۶ به اوکراین، و با انجام یکی از خاص‌ترین عمل‌های پزشکی، ابراهیم و امیررضا پروسه درمان خود را با موفقیتی چشم‌گیر شروع کردند و اینک به آغوش گرم و گوارای زندگی بازگشته‌اند.
هم اکنون که به یاری خداوند مهربان و به همت مجموعه نیکوکار دست های مهربان توانستیم یک بار دیگر گام کوچکی در رساندن جامعه به تعالی اخلاقی و انسانی برداریم از خالق یگانه درخواست می‌کنیم قدرت قدم‌های ما را برای شتاب بخشیدن به این حرکت بیشتر کند. همچنین از تمام انسان‌هایی که احساس دردمندی را با جان و دل درک می‌کنند می‌خواهیم در این مسیر، همراه و همسفر ما باشند چرا که:
ما بدان مقصد عالی نتوانیم رسید هم مگر پیش نهد لطف شما گامی چند

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *