نجات نوابغ ریاضی از بیماری خطرناک

ابراهیم و امیررضا به خانه برگشتند، این بار بدون هانتر!

دو کودک سیستانی که از بیماری نادر و تهدیدکننده‌ی «هانتر» رنج می‌بردند هفته گذشته توسط بنیاد نیکوکاری دست‌های مهربان به اوکراین اعزام شده و پس از انجام اقدامات درمانی، بامداد پنج‌شنبه سوم خرداد ۹۶ در میان استقبال جمعی از نزدیکان خود و مدیران و کارکنان بنیاد به کشور بازگشتند.
ابراهیم و امیررضا گلزاری، دو کودک زابلی، بامداد روز پنج‌شنبه سوم خرداد در میان استقبال جمعی از اعضای خانواده و مدیران و کارکنان بنیاد نیکوکاری دست‌های مهربان در فرودگاه امام‌خمینی(ره) وارد کشور شدند.
ابراهیم و امیررضا که با همت و هزینه‌ی بنیاد نیکوکاری دست‌های مهربان و به همراه تیم پزشکی این بنیاد به اوکراین اعزام شده بودند در بیمارستان «امبریوتیک» شهر کی‌اِف مورد عمل و معالجه قرار گرفتند.
دکتر مهدیه بهرامی سرپرست تیم اعزامیِ دست‌های مهربان به اوکراین گفت: مراحل درمانی ابراهیم و امیررضا روز جمعه ۲۹/۲/۹۶ در بیمارستان امبریوتیک آغاز شد که دکتر «شاندرین» سرپرستی این عمل را بر عهده داشت.
دکتر بهرامی در بدو ورود به ایران تأکید کرد: دکتر شاندرین و تیم وی عمل موفقیت‌آمیزی را روی بچه‌ها انجام دادند و هم‌اکنون وضعیت جسمانی ابراهیم و امیررضا مطلوب و مساعد است.
سرپرست تیم اعزامی بنیاد دست‌های مهربان به اوکراین با قدردانی از آقای دکتر فرجی -بنیان‌گذار و مدیرعامل بنیاد نیکوکاری دست‌های مهربان- اظهار داشت: تمام هزینه‌های درمانی این بچه‌ها را جناب دکتر فرجی پرداخت کرده‌اند که از این بابت باید از ایشان سپاسگزار باشیم و آرزو کنیم بر تعداد افرادی که با هدف کار خیر و نوع‌دوستانه گام برمی‌دارند روزبه‌روز افزوده شود.
وی با اشاره به بالا بودن میزان تهدیدکنندگی بیماری هانتر تشریح کرد: ابراهیم و امیررضا در معرض خطری بسیار جدی بودند چراکه سندرم هانتر نوعی از يک گروه از اختلالات متابوليک ارثيِ بسيار نادر و تهديدکننده حيات است که در صورت عدم اقدام عاجل و به موقع، می‌تواند پیامدهای جانی خطرناکی به همراه داشته باشد.
دکتر بهرامی افزود: از تبعات سندرم هانتر می‌توان به بزرگ شدن سر و صورت، کوتاهی قد، بزرگ شدن کبد و طحال، عقب‌ماندگی ذهنی، تغییرات اسکلتی، کوتاه ماندن گردن و ناشنواییِ پیش‌رونده اشاره کرد.
همچنين دكتر فرجي بنيان‌گذار و مديرعامل بنياد دست‌هاي مهربان در مراسم استقبال از ابراهیم و امیررضا گفت: طی سفر و کمپینی که در سیستان داشتیم با خانواده گلزاری آشنا شدیم. کاملاً ناامید و بسيار رنجور از وعده‌های عمل نشده‌ي برخي نهادها در خصوص درمان بچه‌ها بودند كه اين موضوع رنج بيماري را براي اين خانواده دو چندان كرده بود.
وي با اشاره به حضور ابراهيم و برادرش در انجمن نوابغ رياضيات ايران تشريح كرد: با توجه به رسالت‌هاي بنیاد و دیدن واقعیت زندگی این خانواده، پس از مذاكرات لازم و بررسی‌های صورت گرفته نسبت به پرداخت هزینه و مراحل درمان، پذیرفتیم که این کار انجام شود چون مطمئنا با استعدادهایي که این دو کودک دارند در آینده‌ای نه‌چندان دور از نوابغ به‌نام ایران خواهند شد.
اين فعال عرصه نيكوكاري در پايان گفت: در اساسنامه بنياد نیکوکاری دست‌هاي مهربان ۱۴ هدف پيش‌بيني شده است كه يكي از اين اهداف حمایت از بیماران خاص است.

” استفاده از اخبار با ذکر منبع بلامانع است “

Print Friendly

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *