سومین کلینیک درمانی بنیاد دستهای مهربان در ساری افتتاح شد

photo_2017-09-13_16-40-18

بنیاد نیکوکاری دستهای مهربان سومین کلینیک درمانی خود را در ساری افتتاح کرد.

به گزارش روابط عمومی دستهای مهربان، کلینیک سبحان ۳ که به همت بنیاد دستهای مهربان شعبه ساری احداث و راه اندازی شده، روز چهارشنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۶ توسط خانم دکتر یوسفی قائم مقام بنیاد دستهای مهربان رسما افتتاح شد.

دکتر یوسفی پس از افتتاح این واحد درمانی ضمن تشکر از حضار، با آرزوی موفقیت برای دکتر شهرام فرجی گفت: جای بنیانگذار و پدر دستهای مهربان در این جمع خالیست و من از همین جا برای ایشان آرزوی موفقیت‌های بیشتر دارم.

وی با خواندن این بیت از حافظ «فیض روح القدس ار باز مدد فرماید/ دیگران هم بکنند آن چه مسیحا می‌کرد» خطاب به پرسنل دستهای مهربان اذعان داشت: شما مسیحا هستید چرا که به سلامت و آرامش و آسایش دیگران فکر کردید. به رها شدنشان از درد و رنج و این دغدغه‌مندیِ شما بسیار با ارزش و گرامی است.

یوسفی افزود: شاید اگر شما به یک کودک کفش هدیه دهید او را خوشحال کنید اما درمان بیماری و رهایی بخشیدن او از آلام جسمی یا روحی مساله دیگری است.

قائم مقام بنیاد دستهای مهربان در همین خصوص یادآور شد: من همیشه گفته ام که یک واحد درد بر یک واحد لذت ارجح است؛ شاید آن کفش‌ها برای آن کودک لذت ایجاد کند اما پایان دادن به درد او صدها برابر ارزشمندتر است.

وی با اشاره به این که حس نوع‌دوستی و توانایی برطرف کردن درد دیگران یک نوع موهبت الهی است گفت: باید این موهبت را که خدای بزرگ به شما ارزانی داشته پاس بدارید و گامهای خود را در مسیرهای با ارزش بردارید.

دکتر یوسفی ادامه داد: بنیاد دستهای مهربان به نیروهای خود می‌بالد. کسانی که با تمام وجود و با دل و جان این راه را باور کرده و در آن قدم گذاشته‌اند و چون هدفمان هدف با ارزشی است خداوند عزیز هم همیشه با ما همراه است.

قائم مقام بنیاد دستهای مهربان ضمن قدردانی از دکتر شهرام فرجی به‌خاطر اهتمام برای ساخت درمانگاه سبحان ۳ افزود: جا دارد از آقای حسینی و خانم جهانی تشکر کنم. همچنین از خانم عابد نیز به‌خاطر تلاش‌ها و پیگیری‌های بی‌قفه صمیمانه قدردانی می‌کنم. از خانم دکتر مقدم نیز تشکر می‌کنم؛ کسی که بخش درمانی دستهای مهربان را بنیان گذاشت و امروز هم در این مراسم حضور یافته‌اند. دسترنج خانم مقدم همیشه باعث افتخار ماست.

همچنین آقای حسینی سرپرست شعبه ساری با ارائه توضیحاتی در خصوص واحد درمانی سبحان ۳ گفت: در این واحد، خدمات درمانی در بخش‌ها و رشته‌های مختلف، از جمله زنان، عمومی، روانشناسی و دندانپزشکی ارائه می‌شود.

وی با اشاره به چگونگی پذیرش بیماران در این واحد درمانی تصریح کرد: علاوه بر مددجویان و خانواده‌های مددجو، مردم عادی نیز می‌توانند با بهره‌گیری از تخفیف‌های تعیین شده توسط بنیاد دستهای مهربان از خدمات این درمانگاه استفاده کنند.

حسینی در خصوص بیماران EB و نوع پذیرش و مراقبت از آنان در این واحد درمانی گفت: این بیماران نیز در این واحد درمانی مشمول انجام مراحل درمانی و مراقبت خواهند بود.

وی ادامه داد: بیماری EB مسری نیست اما متاسفانه بیماران EB به راحتی بیماری‌های دیگر را دریافت می‌کنند. به همین دلیل با مساعدت آقای دکتر فرجی، خانم دکتر یوسفی و خانم جهانی بخش اتوکلاو این درمانگاه بسیار پیشرفته و مجهز است و این امر موجب کاهش احتمال دچار شدن بیماران EB  به بیماری‌های دیگر خواهد شد.

گفتنی است این مراسم با حضور کارکنان شعبه ساری، جمعی از حامیان این شعبه، معاونت‌ها و مدیران دفتر مرکزی بنیاد و مهمانانی از مسئولین شهری برگزار شد.

 

Print Friendly

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *