جشن دوم پایان‌دوره‌ی بچه‌های آیندگان برگزار شد/ بوسه‌ی قاری بزرگ بر دستان کوچک محمد مهدی

8

دومین جشن پایان دوره‌ی کودکان مرکز آموزش و نگهداری آیندگان دستهای مهربان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دستهای مهربان، در این جشن که مرحله دوم و پایانی جشن پایان دوره آیندگان محسوب می‌شد مادران یا سرپرستان کودکان این مرکز حضور داشتند.

این جشن به دلیل پایان دوره‌ی آموزش و نگهداری تعدادی از کودکان این مرکز و همچنین آشنایی مادران و سرپرستان با وضعیت روند آموزشی کودکان در مرکز آیندگان، اقداماتی که برای این کودکان صورت گرفته، سطح رشد و آموزش کودکان و همچنین برای هماهنگی‌های لازم در راستای انتقال کودکان از مرکز نگهداری به مراحل بالاتر برگزار شد.

دکتر عبدالهی مدیر مرکز آیندگان در این مراسم با اشاره به اهمیت ایجاد محیطی امن و آرام برای کودکان در زمان تحصیل گفت: این کودکان حتی پس از جدایی از این مرکز همچنان با ما در ارتباط بوده و حمایت ما را خواهند داشت.

وی با تاکید بر لزوم حفظ روند آموزش و تربیت این کودکان پس از خروج از مرکز آیندگان افزود: به هیچ وجه نباید با اقداماتی از قبیل تنبیه بدنی، برخورد فیزیکی، پرخاشگری و هر نوع برخوردی که از نظر روانشناسی نادرست تلقی شده است ساختار آموزشی و تربیتی فعلی این بچه‌ها دچار اختلال و تغییر شود چراکه در این مرکز سعی شده تا بر اساس کامل‌ترین شیوه‌ها و الگوهای آموزشی و تربیتی روی این بچه‌ها کار شود که نتایج آن در رفتار، گفتار و مهارت‌های این کودکان به وضوح قابل مشاهده است.

در پایان مراسم نیز جلسه‌ی پرسش و پاسخی برپا شد که طی آن، خانم‌ها عبدالهی و غضنفری به سؤالات مادران و سرپرستان در خصوص کودکان خود و مسائل آموزشی و تربیتی پاسخ دادند.

همچنین دکتر عبدالهی خبر داد یکی از کودکان این مرکز به نام محمد مهدی حسن گاوداری از سوی یک مرکز معتبر آموزش حفظ و قرائت قرآن دعوت شده است.

عبدالهی گفت: محمد مهدی اخیراً در یک جشن قرآنی شرکت کرده و به طور داوطلب به قرائت قرآن می‌پردازد که مهارت او در این کار توجه حضار را جلب می‌کند.

وی با اشاره به حضور آقای هاشمی، قاری مطرح کشور و از اساتید حفظ و قرائت قرآن در آن همایش افزود: این قاری بزرگ از مهارتهای محمد مهدی چنان به وجود آمده که بر دستان او بوسه می‌زند و از او محل یادگیری قرآن را می‌پرسد که محمد مهدی، مرکز آموزش و نگهداری آیندگانِ دستهای مهربان را به عنوان محل یادگیری و حفظ قرآن معرفی می‌کند.

الهام عبدالهی این رویداد را برای محمد مهدی و مرکز آیندگان یک افتخار و اتفاق بسیار خوب تلقی کرد و گفت: بی‌تردید توجه این قاری بزرگ به مهارت‌هایِ قرآنی محمد مهدی و دعوت از او برای شرکت در کلاس‌های آموزشی به صورت رایگان، نشان‌دهنده‌ی توانایی‌های این مرکز در آموزش و القای مهارت‌های مختلف به کودکان است. کما اینکه کودکان این مرکز در بخش‌های دیگری همچون نقاشی، موسیقی، زبان انگلیسی و… توجهات بسیاری را به خود جلب کرده‌اند.

وی در پایان اظهار داشت: امیدوارم به زودی شاهد ظهور یک حافظ و قاری نارنجی در سطح یک کشوری و حتی در جایگاه‌های بین‌المللی باشیم.

1 2 3 4 5 6 7 9 10

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *