دومین مرکز آموزش و نگهداری کودکان آیندگان دست‌های مهربان در آستانه‌ی افتتاح

آیکن022222222222222 

دومین مرکز آموزش و نگهداری کودکان بنیاد نیکوکاری دست‌های مهربان به‌زودی در ساری گشایش می‌یابد.

دکتر شهرام فرجی با اعلام خبر تأسیس دومین مرکز آموزش و نگهداری کودکان دست‌های مهربان در ساری گفت: اولین مرکز آموزش و نگهداری کودکان دست‌های مهربان (مرکز نگهداری آیندگان) در تاریخ ۱۲ بهمن ۹۵ در تهران افتتاح شد.

بنیان‌گذار بنیاد نیکوکاری دست‌های مهربان اظهار داشت: هم‌اکنون یک سال از آغاز فعالیت مرکز آیندگان می‌گذرد که ما توانستیم به لطف خدا دومین مرکز نگهداری کودکان را نیز ایجاد و آماده‌به‌کار کنیم.

وی افزود: دومین مرکز آموزش و نگهداری کودکان دست‌های مهربان در ساری و زیر نظر شعبه مازندران دست‌های مهربان فعالیت خواهد کرد که به‌زودی شاهد افتتاح آن خواهید بود.

شهرام فرجی با اشاره به اینکه امسال یازدهمین سال فعالیت بنیاد دست‌های مهربان است گفت: هم‌اکنون بنیاد نیکوکاری دست‌های مهربان با جامعه هدف زنان سرپرست خانوار، کودکان بی‌سرپرست و بدسرپرست و بیماران نادر، ۱۳ شعبه در کشور را مدیریت می‌کند که در این شعب، ۵ مرکز درمانی (مراکز درمانی سبحان) نیز ایجاد شده است.

فرجی با بیان اینکه راه‌اندازی مرکز خدمات درمانی سبحان سه در شهریور ۹۶ در ساری از جمله این مراکز بوده است اظهار داشت: در یک سال گذشته که بنیاد دست‌های مهربان شعبه ساری راه‌اندازی شد؛ برنامه‌های زیادی مدنظر قرار گرفت که با عنایت پروردگار و حمایت حامیان عزیز مازندرانی، نخستین برنامه بنیاد یعنی راه‌اندازی مرکز درمانی به‌صورت کاملاً رایگان برای بیماران نادر و مددجویان انجام شده است.

وی یادآور شد: البته محدوده حمایتی این مرکز تنها شامل مددجویان نبوده و عموم مردم با توجه به شرایط مقرر می‌توانند از خدمات دندانپزشکی، زنان و زایمان، مشاوره، پزشک عمومی، طب سنتی و دیگر خدمات آن استفاده کنند.

بنیان‌گذار و مدیرعامل بنیاد دست‌های مهربان با بیان این خبر که به‌زودی مرکز توانمندسازی زنان شعبه‌ی ساری نیز تأسیس خواهد شد گفت: همه‌ی آنچه که در دست‌های مهربان از جمله تأسیس مرکز توانمندسازی و نگهداری کودکان صورت می‌گیرد همانا ایجاد بستری مناسب برای رفع مشکلات این گروه از مردم بر اساس توانمندسازی خودشان و خارج شدن از چرخه‌ی حمایتی است تا آن‌ها هم بتوانند به‌مانند مردم عادی، بدون تشویش و شرمندگی در جامعه زندگی کنند.

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *