برگزاری اولین دورهمی مهربانی؛ تجلیل از سه مددجوی نابغه توسط دست‌های مهربان

15

در اولین دورهمی مهربانی از سه کودک نابغه‌ی دست‌های مهربان تقدیر شد.

به گزارش روابط عمومی دست‌های مهربان، دور اول از مجموعه دورهمی‌های بنیاد نیکوکاری دست‌های مهربان تحت عنوان «دورهمی‌های مهربانی» با تقدیر و قدردانی از سه کودک نابغه‌ی این بنیاد –مارال، آزیتا و باران- عصر روز سه‌شنبه سوم بهمن ماه ۹۶ در کافه ملل نیل تهران برگزار شد.

مدیر روابط عمومی دست‌های مهربان در خصوص اهداف برگزاری این مراسم گفت: در میان کودکان مددجوی بنیاد، استعدادهایی درخشان وجود دارد که بعضاً با حمایت بنیاد و برخی حامیان کشف و حمایت شده و به مدارج بالایی هم رسیده‌اند.

وی افزود: برای مثال سه کودک عزیزی که این دورهمی به بهانه تجلیل از نبوغ آن‌ها برپا شده جزو استعدادهای برتر دست‌های مهربان هستند که هم‌اکنون در رشته‌های گویندگی، نقاشی و اسکواش جایگاه‌های ویژه و مقام‌های خوبی کسب کرده‌اند.

دبیر اولین دور از دورهمی‌های مهربانی با اشاره به اهمیت کشف استعدادها و حمایت از نوابغ مددجو تأکید کرد: چنانچه استعداد بالای این سه کودک کشف نمی‌شد و کسی از آن‌ها حمایت نمی‌کرد هم‌اکنون در این جایگاه‌های بالا قرار نداشتند، پس ضروری است تا برای کشف و پرورش دیگر نابغه‌های بنیاد، برنامه‌هایی ویژه شکل بگیرد.

او افزود: بنابراین، با توجه به اینکه بنیاد دست‌های مهربان در طول سال‌های فعالیت خود همواره شاهد ظهور کودکان مستعد بوده، تصمیم بر آن شد تا این کار را به‌صورت گسترده و در قالب یک برنامه مشخص پیگیری و اجرا کنیم و برای کشف و پرورش نابغه‌های مددجو، فعالیتی مدون انجام دهیم که «دورهمی‌های مهربانی» یکی از بخش‌های اصلی این طرح است.

مدیر روابط عمومی دست‌های مهربان با تأکید بر لزوم ایجاد انگیزه برای کودکان مددجو گفت: برگزاری این دورهمی‌ها نه فقط ماهیت تقدیری داشته، بلکه تبدیل به یک منبع بزرگ برای ایجاد انگیزه در میان بچه‌های بنیاد می‌شود تا راه خود را مصمم‌تر از گذشته ادامه دهند. ضمن آنکه از طریق این دورهمی‌ها حامیانی جدید به جرگه‌ی حامیان این کودکان می‌پیوندند که این امر برای رسیدن آن‌ها به موفقیت‌های بزرگ، بسیار حائز اهمیت است.

وی ادامه داد: همچنین دیگر کودکانِ مستعد بنیاد دست‌های مهربان با دیدن موفقیت هم‌سن‌وسالان خود، به‌طور فزاینده‌ای ترغیب می‌شوند تا در راه موفقیت و کسب جایگاه‌های بالا گام بردارند.

دبیر دورهمی‌های مهربانی با اشاره به موفقیت‌های «باران» در رشته‌ی اسکواش گفت: باران از آن دسته کودکانی است که اگر به‌درستی حمایت و هدایت شود بی‌تردید به مقام‌های بزرگ جهانی دست خواهد یافت. او استعداد بالایی در رشته اسکواش دارد و تاکنون چندین مقام داخلی و بین‌المللی کسب کرده است.

مدیر روابط عمومی بنیاد نیکوکاری دست‌های مهربان ضمن تشکر از شرکت «آرین‌رشدافزا» به‌خاطر حضور در دورهمی و اهدای جایزه‌ی «آزیتا» یادآور شد: آزیتا نابغه‌ی نقاشی دست‌های مهربان است. این هنرمند خردسال ضمن حضور در چند مسابقه و جشنواره‌ی نقاشی، توانسته است در مسابقات آرین‌رشدافزا مقام اول را از آن خود کند که این امر نشان از نبوغ بالای او دارد.

وی با ابراز قدردانی از آقای فیلی -سرپرست شعبه‌ی کرج دست‌های مهربان- بابت کشف استعداد و حمایت از «مارال» گفت: مارال هنرمند بزرگی خواهد شد. او از همین سنین کودکی، گویندگی کتاب صوتی را در مؤسسه‌ی فرهنگی هنری «واوبوک» آغاز کرده که جا دارد از این مؤسسه به‌خاطر حمایت از مارال تقدیر و تشکر کنم.

مدیر روابط عمومی دست‌های مهربان اظهار داشت: جا دارد از آقای کاویانی مدیرعامل کافه ملل نیل که اسپانسر این برنامه بودند و همچنین از مرکز معماری ایران برای حمایت از ما تقدیر و تشکر کنم.  

 

در دورهمی نابغه‌ها چه گذشت؟

 • در بخشی از مراسم خانم دکتر یوسفی قائم مقام بنیاد نیکوکاری دست‌های مهربان، از حضور مهمانان در اولین دورهمی مهربانی قدردانی کرد.
 • سید هادی حسینی معاونت واحد آموزش، پژوهش و فناوری دست‌های مهربان نیز ضمن تشکر از حضار، دقایقی را به ایراد سخن در خصوص ضرورت کشف استعدادها و گسترش نابغه‌پروری در سطوح مختلف جامعه، به خصوص در بنیادهای نیکوکاری پرداخت.
 • در اولین دورهمی مهربانی، میهمانان ویژه‌ای حضور یافتند از جمله: خانم صفار هرندی بنیان‌گذار و مدیریت خیریه‌ی مهر طوبی، خانم گلشید بحرایی بازیگر، آقای حکمی مدیرعامل شرکت آرین رشدافزا، خانم خاکپور از مؤسسه فرهنگی هنری واوبوک، آقای مهدی سیدعلی معاون بازرگانی سازمان ورزش شهرداری تهران، آقای کاویانی مدیر کافه ملل نیل و آقای ولی‌خانی رئیس انجمن کروکت.
 • در بخش دیگری از این مراسم مهدی سیدعلی، معاون بازرگانی سازمان ورزش شهرداری تهران ضمن ابراز خوشحالی از حضور در دورهمی مهربانی اعلام کرد: از این پس کودکان تحت حمایت بنیاد دست‌های مهربان می‌توانند از ورزش‌های آبیِ سازمان ورزش شهرداری تا انتهای سال ۹۶ به‌صورت رایگان استفاده کنند. همچنین این سازمان از قهرمان ملی کشورمان «باران» تا رسیدن به درجات و مقام‌های بالای جهانی حمایت خواهد کرد.
 • از سوی دیگر آقای ولی‌خانی، رئیس انجمن کروکت ایران، برگزاری یک دوره استعدادیابی و آموزش به کودکان بنیاد و همچنین تشکیل تیم کروکت دست‌های مهربان را در این دورهمی وعده داد.
 • نماینده‌ی مؤسسه‌ی واو بوک برای تقدیر از مارال به دلیل انتشار کتاب صوتی «طوطی مغرور» در مراسم حضور یافت.
 • نویسنده‌ی داستان کتاب صوتی طوطی مغرور خود مارال است.
 • مدیرعامل شرکت آرین رشدافزا با حضور در این دورهمی، جایزه‌ی آزیتا را به‌خاطر کسب مقام اول در مسابقات نقاشی آرین رشد افزا به او اهدا کرد.
 • شرکت آرین رشد افزا با هدف نابغه‌پروری و کمک به سمن‌ها طی فراخوانی مسابقه‌ای بین کودکان مددجو ترتیب داد تا از بهترین نقاشی در طرح‌های تبلیغاتی شرکت خود استفاده کند.
 • آقای آرش اشعریون و خانم خنجری دو هنرمندِ عروسک‌گردان مطرح کشور با اجرای جذاب خود در این برنامه، فضایی شاد و صمیمی برای کودکان حاضر رقم زدند.
 • به مناسبت روز پرستار، از خانم میرزایی و خانم شصتی، مددجویان پرستار، با اهدای هدیه، قدردانی شد.
 • در پایان مراسم از حامیان حاضر در اولین دورهمی مهربانی تقدیر به عمل آمد.
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *