سئوالات متداول
    • بودجه بنیاد نیکوکاری دستهای مهربان از کجا تهیه میشود؟ آیا وابسته به ارگان یا نهاد دولتی می باشد؟

     خیر؛ بنیاد نیکوکاری دستهای مهربان سازمانی غیردولتی، غیر سیاسی، مستقل و مردم نهاد است و وابسته به هیچ ارگانی نمی باشد . بودجه بنیاد نیز از طریق کمکهای اعضاء هئیت امناء و مشارکتهای مردمی تامین می شود .

    • شرایط عضویّت مددجویان در بنیاد به چه صورت می باشد ؟

     بنیاد خیریه به کلیّه افراد نیازمند حمایت در چارچوب اهداف و اساسنامه بنیاد خدمات و کمک ارائه خواهد نمود. شرایط افراد پس از ارائه مدارک لازم توسط کارشناسان بررسی و در صورت تائید، نوع و میزان کمکها مشخص خواهد گردید.

    • آیا بنیاد دستهای مهربان به خانواده های بد سرپرست نیز کمک می کند ؟

     بلی؛ خانواده هایی که به دلایل مختلف مانند اعتیاد – طلاق – از کار افتادگی یا زندان سرپرست ندارند و یا بد سرپرست هستند، پس از تحقیقات لازم تحت پوشش و حمایت بنیاد دستهای مهربان قرار خواهند گرفت.

    • آیا جز تهران در سایر شهرها و شهرستانها، نیز می توان به عنوان مددجو و یا حامی، به خانواده دستهای مهربان پیوست؟

     بلی؛ ملاک پذیرش مددجویان تنها شرایط زندگی آنها بوده و هیچ تفاوتی نمی کند که محل زندگی ایشان کدام شهر باشد و تابعیت کدام کشور را داشته اند. در حال حاضر ، تعدادی از اتباع سایر کشورها نیز تحت حمایت بنیاد خیریه دستهای مهربان قرار دارند. در دستهای مهربان قومیت، رنگ پوست و نژاد تفاوتی ندارد. ایده شکل گیری دستهای مهربان انگیزه والای کمک به همنوع بوده است و در همین راستا صرف نظر از تمامی موارد، تلاش شده که همه افراد نیازمند در چارچوب اساسنامه بنیاد مورد حمایت قرار گیرند. همچنین خیرین گرامی نیز می توانند از طریق واریز مبالغ به حساب های بنیاد، در این امر خداپسندانه سهیم باشند.

    • آیا بنیاد خیریه افرادی را در استخدام خود دارد و پرداخت حقوق این افراد به چه صورت می باشد؟

     بلی؛ بنیاد خیریه هم اکنون حدود ۱۵ نفر به صورت کادر ثابت مشغول به کار هستند و حدود ۲۰۰ نفر نیز پرسنل افتخاری اعم از پزشکان و پرستاران و مددکاران و سایر افراد که با بنیاد همکاری دارند.

    • آیا امکان بازدید از بنیاد خیریه دستهای مهربان وجود دارد ؟

     بلی؛ یاوران عزیز و خیرین گرامی و کلیه هموطنانی که مایل هستند از نزدیک با فعالیتهای بنیاد دستهای مهربان، آشنا شوند می-توانند با انجام هماهنگی با واحد روابط عمومی با شماره ۸۸۳۹۱۸۰۶(۰۲۱)، از فعالیتهای بنیاد بازدید نمایند.

    • چطور میتوان سرپرستی کودکی را پذیرفت؟

     شما می توانید با پرداخت حداقل ماهیانه ۱۰٫۰۰۰ تومان سرپرستی کودکی را بر عهده بگیرید. البته میزان این کمک با توجه به خواست و توان مالی حامی میتواند بیشتر نیز باشد. نیکوکاران و حامیان گرامی می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر با تلفن ۸۸۳۹۱۸۲۷ واحد مددکاری بنیاد تماس حاصل نمایند.

    • چطور میتوان به عنوان حامی یا همکار افتخاری به بنیاد دستهای مهربان پیوست؟

     عزیزانی که مایل به کمک و حمایت از بنیاد دستهای مهربان هستند می توانند به آدرس (حمایت از ما) مراجعه کنند تا اطلاعات لازم را کسب نمایند.

Print Friendly