معاونت حمایتی بنیاد نیکوکاری دستهای مهربان،به لطف خداوند و همراهی خیرین محترم،تاکنون توانسته ۳۶۰۰ خانواده (بالغ بر ۱۳۰۰۰ نفر) از زنان سرپرست خانوار ، ایتام و خانواده های بی بضاعت را، در اقسا نقاط ایران عزیزمان تحت پوشش و حمایت قرار دهد و با برنامه ریزی در زمینه های مختلف،امکان بهبود شرایط مالی و رشد فرهنگی آن ها را فراهم کند.

واحد مددکاری

خانواده های نیازمند مساعدت،با مراجعه به این واحد و طرح مشکلاتشان،تشکیل پرونده می دهند و پس از تحقیق و بررسی و بازدید از منازل آنها و تایید صحت نیازمندیشان،تصمیمات لازم در خصوص نوع و میزان خدماتی که می بایستی ارائه شود، صورت می گیرد.

واحد مستمری و توزیع سبد کالا

این واحد با در نظر گرفتن تصمیمات انتخاب شده،نسبت به رفع نیازمالی و تحویل مستمر اقلام مورد نیاز خانواده ها(شامل مواد غذایی اصلی،انواع شوینده ها و ……) اقدام می نماید.

واحد آموزش:

این واحد نسبت به تشکیل پرونده های دانشجویی برای دانشجویانی که جهت ادامه تحصیل نیازمند مساعدت هستند،اقدام می نماید و در این راستا تاکنون توانسته  به ۲۱۳ نفر دانشجو کمک کند که تعدادی از آنها با دریافت کمک های بنیاد،فارغ التحصیل و وارد بازار کار شده اند.بعلاوه این واحد در جهت آموزش تحصیلی کودکان،ازدواج،بهداشت و خانواده نیز اقدام می نماید.

واحد جهیزیه

بنیاد نیکوکاری دستهای مهربان تاکنون توانسته نسبت به تهیه جهیزیه کامل،برای ۴۳۵ نوعروس قدمهای موثری بردارد و در صورت لزوم جهت آموزش قبل و بعد از ازدواج آنها اقدام نماید.

از دیگر خدمات ارزشمند معاونت حمایتی،اعزام خانواده های عضو به سفرهای زیارتی مشهد،کربلای معلی و نجف اشرف است.این سفرهای معنوی که با همراهی و همیاری پرسنل بنیاد صورت میگیرد،برای تک تک مددجویان به یاد ماندنی و خاطره انگیز است.

پست الکترونیکی:   farshi@dmngo.ir

Print Friendly