کاروان مهربانی ادامه دارد؛

آغاز فاز اول اهدای ۱۰۰ کانکس مسکونی توسط دست‌های مهربان به کرمانشاه

ارسال ۱۲ کانکس از اصفهان به مناطق زلزله‌زده

6

فاز اول تهیه و اهدای ۱۰۰ کانکس مسکونی توسط بنیاد دست‌های مهربان به مناطق زلزله‌زده‌ی کرمانشاه با ارسال ۱۲ کانکس آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی دست‌های مهربان، پویش تهیه و ارسال کانکس‌های مسکونی و تحصیلی به مناطق زلزله‌زده‌ی کرمانشاه که از هفته‌های پیش در بنیاد نیکوکاری دست‌های مهربان کلید خورده بود روز پنجشنبه ۲۱ دی‌ماه ۹۶ با ارسال اولین محموله از شعبه‌ی اصفهان، وارد فاز اول خود شد.

این ۱۲ کانکس که توسط شعبه مرکزی و شعبه اصفهان تامین شده‌ بودند پس از تجمیع در شعبه‌ی اصفهان، توسط واحد حمل‌ونقل این بنیاد و با همراهی بازرس ناظر ویژه به مناطق زلزله‌زده ارسال شدند.

این کانکس‌ها در همین هفته به نیازمندترین خانواده‌هایی که توسط واحد تحقیق و پژوهشِ دست‌های مهربان شناسایی شده‌اند تحویل داده خواهد شد.

شایان ذکر است بنیاد نیکوکاری دست‌های مهربان در روزهای ابتداییِ پس از زلزله با ارسال ۳۰ محموله از کمک‌های غذایی، وسایل گرمایشی، چادر، پوشاک و پتو و مواد بهداشتی، پروژه‌ی کمک به زلزله‌زدگان کرمانشاه را آغاز کرد و هم‌اکنون این پروژه با اجرایی‌شدنِ فاز اولِ ارسال کانکس‌های مسکونی و تحصیلی ادامه دارد.

همچنین این بنیاد در نظر دارد پس از پایان فازهای چندگانه‌ی تهیه و ارسال کانکس، عملیات ساخت درمانگاه خیریه و همچنین راه‌اندازی شعبه‌ای جدید در کرمانشاه و تحت پوشش قرار دادن زنان و کودکان بی‌سرپرست مناطق زلزله‌زده را اجرایی کند.

<p style=”text-align: left;”>

Print Friendly
</p>

10

بنیاد نیکوکاری دست‌های مهربان تولد گروهی متولدین پاییزِ بچه‌های خود را جشن گرفت.

به گزارش روابط عمومی دست‌های مهربان، جشن گروهی بچه‌های بنیاد دست‌های مهربان که بر اساس یک برنامه مشخص در انتهای هر فصل برگزار می‌شود این بار نیز به همت حامیان بچه‌های متولد فصل پاییز در تاریخ ۲۸ آذر ۹۶ برگزار شد.

حامی این جشن خانم شبنم برازنده و گروه ایشان بود که از حامیان فعال کودکان دست‌های مهربان بوده و تجربه برگزاری چندین جشن دیگر را برای بچه‌های بنیاد دارند.

در این جشن که در سالن آمفی تئاتر بنیاد نیکوکاری دست‌های مهربان برپا بود، بخش‌های متنوعی اجرا شد از جمله آواز و موسیقی زنده، اجرای نمایش و کمدی، پذیرایی و… . همچنین در پایان مراسم به متولدین فصل پاییز دست‌های مهربان هدایایی اهدا شد.

15

جشن شب یلدای سال ۹۶ به همت بنیاد نیکوکاری دست‌های مهربان ساری، شامگاه چهارشنبه ۲۹ آذر ۹۶ با حضور کودکان تحت پوشش بنیاد و بچه‌های پروانه‌ای (ای.بی) و حامیان آنان در سالن اجتماعات دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دست‌های مهربان، در بخشی از این مراسم پرشور که با شرکت هنرمندان برجسته استانی برگزار شد، از سامان رمضانی و زهرا نوری، دانشجویان پروانه‌ای به مناسبت پذیرفته شدن در دانشگاه با اهدای لوح تقدیر و جوایز ویژه تجلیل به عمل آمد.

سید هادی حسینی در جریان این مراسم، یکی از اهداف برگزاری این جشن‌ها را آشناسازی مردم جامعه و خیرین با بنیاد دست‌های مهربان و مشکلات کودکان پروانه‌ای عنوان کرد و گفت: این برنامه‌ها نه تنها روزهای شاد و شیرینی را برای بچه‌های پروانه‌‌ای رقم می‌زند بلکه فاصله مردم با آنها را کوتاه‌تر کرده و منجر به افزایش روابط این بچه‌ها با جامعه می‌شود.

سرپرست شعبه ساریِ دست‌های مهربان افزود: اين بنياد از سال ۸۶ فعاليت خود را آغاز کرد که از سال ۹۵ به حوزه سلامت و درمان بيماران نادر وارد شده و بيماران خاص و نادر -به ويژه بیماران «اي.بي»- را تحت پوشش قرار داده است.

وی با اشاره به راه‌اندازی نخستين مرکز دندانپزشکي ويژه بيماران «اي.بي» که تنها مرکز کشور در این حوزه است افزود: اين بنياد با در اختيار قرار دادن گل‌هايی کوچک که از سوي خيرین اهدا مي‌شود، فرصت اشتغال‌زايي براي بيماران «اي.بي» را فراهم کرده است تا با نگهداري و سپس فروش اين گل‌ها مقداري از هزينه‌ی زندگي خود را فراهم آورند.

حسینی عنوان کرد: همچنین این شعبه، تعداد زیادی از زنان و سالمندان سرپرست خانوار را تحت پوشش خود دارد که برنامه‌هاي ديگری نیز برای این مددجویان اجرا شده و در دست اجراست.

سید هادی حسینی گفت: در حال حاضر مهم‌ترين مشکل بيماران «اي.بي» نگاه ترحم‌آميز اطرافيان به اين افراد است و گاهي مردم فکر مي‌کنند که بيماري آنان ويروسي است و به همين دليل از آنان فرار مي‌کنند.

وي برگزاري جشن شب يلدا را فرصتي براي ايجاد شادي در روحيه اين بيماران عنوان کرد و گفت: تاکنون پنج برنامه شامل گالري نقاشي، جشن اشتغال، جشن قبولي دو تن از بچه‌هاي «ای.بی» در دانشگاه که با جشن شب يلدا همراه شده است را برگزار کرده‌ام.

سرپرست شعبه‌ی ساریِ در پایان صحبت‌های خود، از حضور حامیان، خبرنگاران و تصویربرداران و دیگر مهمانان حاضر در جشن یلدای کودکان پروانه‌ای قدردانی کرد.

27

شایان ذکر است بیماری «اپيدرموليز بولوسا» با نام اختصاري «EB» يک بيماري ارثي در بافت هاي پوستي است که در پوست و غشاي مخاطي ايجاد تاول مي کند. اين بيماري به دليل نازک شدن پوست و آسيب پذيري آن به بال‌هاي پروانه تشبيه مي‌شود، و در ايران با نام بيماري «پروانه‌اي» شناخته شده است. شيوع اين بيماري به صورت ارثي و يک در ۵۰ هزار نفر است. شدت آن نيز از ملايم تا کشنده است. به طوري که ممکن است بسياري از بافت‌هاي حساس بدن را از بين ببرد.

«ای.بی» به هيچ قوميت خاصي تعلق ندارد و در تمام نقاط جهان رخ مي دهد و به طور مساوي بر مردان و زنان اثر مي کند. يکي از مهم ترين علل بيماري اي.بي ازدواج هاي فاميلي است. در«اي.بي» پوست به شدت حساس و شکننده خواهد شد به طوري که کوچکترين خراش يا آسيبي موجب تاول‌هاي عذاب‌آور و عفونت‌هاي زيادي براي بيمار شود. اما به هيچ وجه واگير ندارد. پوست انسان شامل دولايه است؛ لايه خارجي که روي پوست است و لايه داخلي که زير قرار دارد. در افراد سالم کلاژن بين اين دو لايه وجود دارد که مانع از حرکت‌هاي اصطکاکي اين دو لايه روي هم مي‌شود.

اما در افراد مبتلا به اين بيماري پروتئين کلاژن وجود ندارد و کوچکترين چيزي مانند ماليدن دست باعث ايجاد اين اصطکاک و تاول و زخم هاي درد ناک مي شود به طوري که درد ناشي از آن با سوختگي درجه ۳ که در آن تمام لايه هاي پوست تخريب شده است مقايسه مي شود. «ای.بی» هيچ درماني ندارد و فقط می‌توان با مراقبت هاي ويژه از جمله خوراک هاي غذايي و پانسمان هاي خاص ميزان زخم‌هاي آن را کاهش داد.

بيماري «ای.بی»به دليل خاص و ناشناخته بودن سبب نگراني‌هاي بسياري براي جامعه مي‌شود و بسياري از افراد حتي نمي دانند که اين نوع بيماري به ديگران انتقال نمي‌يابد و مي‌توانند با افراد بيمار در ارتباط باشند؛ به همين دليل نياز است تا مسوولان و به ويژه رسانه‌ها توجه بيشتري به اين قشر داشته باشند.

در ادامه تصاویری از این مراسم را می بینید:

 

تهران (1)
شعب مختلف بنیاد نیکوکاری دست‌های مهربان در سراسر کشور پکیج ویژه‌ی شب یلدا را میان مددجویان خود توزیع کردند.
به گزارش روابط عمومی دست‌های مهربان، بنا به دستور دکتر شهرام فرجی –بنیان‌گذار و مدیرعامل بنیاد نیکوکاری دست‌های مهربان- در تمام شعب این بنیاد، پکیج ویژه‌ای برای شب یلدا تدارک دیده شده و به همراه سبد کالای آبان و آذر به مددجویان بنیاد اهدا گردید.
گفتنی است بنیاد نیکوکاری دست‌های مهربان علاوه بر سبد کالای ماهیانه، در مناسبت‌های مختلف، پکیج‌هایی شامل اقلام اساسی (غذایی و بهداشتی) را به خانواده‌های مددجویان اهدا می‌کند.

 

11

نمایشگاه نقاشی «دست‌های مهربان» افتتاح شد.

نمایشگاه آثار نقاشی کودکان مرکز آموزش و نگهداری آیندگان بنیاد نیکوکاری دست‌های مهربان عصر روز شنبه ۱۸ آذر ۹۶ با حضور جمعی از هنرمندان، اهالی فرهنگ و رسانه، مخاطبان نمایشگاه و کودکان مرکز آیندگان گشایش یافت.

در این نمایشگاه که به میزبانی فرهنگسرای رسانه پاسداران در حال برگزاری است آثار نقاشی کودکان ۳ تا ۶ سال مرکز نگهداری آیندگان در معرض تماشای عموم قرار گرفته است.

افتتاحیه این نمایشگاه با حضور هنرمندانی از قبیل جمال رحتمی (کاریکاتوریست و فیلمساز)، میکائیل شهرستانی (بازیگر و کارگردان سینما، تئاتر، تلویزیون)، امیراحمد انصاری (کارگردان سینما)، مازیار رضاخانی (مستندساز و کارگردان)، نازنین علم‌دوست (بازیگر)، حجت اشرف زاده (خواننده)، عماد طالب زاده(خواننده)، حمیدشفیع زاده(کارگردان) و… برگزار شد.

گفتنی است میکائیل شهرستانی این شب‌ها با اجرای نمایشنامه‌خوانی «ارباب پونتیلا و نوکرش ماتی» در فرهنگسرای رسانه به روی صحنه می‌رود. این ستاره‌ی حوزه سینما و تئاتر در یک اقدام شایسته، اجرای شنبه شب (۱۸ آذر) را به هنرمندان کوچکِ مرکز آموزش و نگهداری آیندگان تقدیم کرد.

در ادامه گزارش تصویری سینا صداقتی از این رویداد را می بینید:

Page 1 of 15123456789101112131415