بنیاد نیکوکاری دست های مهربان همواره بر این باور است که هر جا نیازمندی است وظیفه خطیری بر دوش دارد و مسئول پاسخگویی و دستگیری از نیازمندانی است که از این بنیاد استمداد میطلبند و چشم امید به آن دارند.

اولين قدم آشنایی با این سازمان برای مراجعان از طریق مجلات ، روزنامه ها ، آگهی ها و گاه معرفی زبان به زبان مددجویان ، مددکاران و یا حامیان دست های مهربان می باشد  .

مراحل پذیرش مددجو :

واحد مددكاري بنياد موظف است طي مصاحبه و صحبت با مراجعين و مددجويان، از وضعيت زندگي و معيشتي آنها اطلاع دقيق حاصل كند، در اين مرحله مشاوره مقدماتي صورت مي گيرد؛ سپس در صورتي كه مددجو شرايط پذيرش را داشته و واجد شرايط تشخيص داده شود، از ايشان مدارك لازم درخواست مي گردد و جهت كسب اطمينان از صحت مطالب و مدارك ارائه شده، مسجد يا شوراي محل و ۳ نفر شاهد نيز آن را تاييد كنند. در مرحله بعد و پس از ارائه مدارک لازم از سوي مددجو ، واحد مددكاري بنياد موظف است پرونده را تشكيل دهد. در مرحله ي بعد گروه بازرسان براي اطمينان از صحت گفته هاي مددجو، از منزل ايشان بازديد به عمل مي آورند و در نهايت مددجو براساس تعيين ميزان نياز توسط معاونت حمايتي و به صلاحديد مديريت عامل بنياد در يكي از گروه هاي مددجويي قرار مي گيرد. ضمناً در صورتي كه مددجو در گروه هاي مستمري بگير پذيرفته شود، از وي شماره حساب اخذ و مبلغ مستمري ماهيانه به حساب وي واريز مي گردد.

تمامي مددجويان بنياد  نیز سالانه ۱۲  بار سبدكالا دريافت مي كنند. سبدكالا جهت مددجويان شامل كليه اقلام و نيازهاي غذايي اساسي سبد خانوار مي باشد، خدمات ارائه شده در مددكاري به موارد فوق محدود نمي گردد. با پذيرش مددجو در بنياد بلافاصله براي اين عزيزان كارت درمان صادر شده و مي توانند از خدمات درماني واحد پزشکی و پیراپزشکی سبحان استفاده کنند

حمایت از دانشجویان:

در این گروه ، دانشجويان عزيزي كه به علت مشكلات مالي از تحصيل باز مانده اند پذيرش شده و هر ترم با توجه به مدارك و مستندات كمك هزينه دانشجويي برايشان در نظر گرفته مي شود.

تامین جهیزیه:

در گروه جهيزيه بعد از پذيرش و تایيد تيم بازرسان، زوج هاي جوان كه براي شروع زندگي احتياج به حمايت دارند سري كامل جهيزيه بدون هيچ گونه مبلغ و به صورت بلاعوض اهدا مي گردد. تحويل اقلام جهيزيه در بنياد به خانواده ها صورت مي گيرد و بنياد به شدت خود را ملزم به رعايت حفظ آبرو و كرامت انساني خانواده هاي نيازمند ميداند.

حامی تحصیلی :

بنیاد دست های مهربان با ساخت مدرسه ابتدایی و هنرستان کشاورزی در شهرستان مراغه و حمايت از دو مدرسه نيازمند در منطقه چيچكلو و كرك و تامين نيازمنديهاي اين مدارس و دانش آموزان و خانواده هاي نيازمند اين مناطق را برعهده دارد.

آموزش و توانمندسازی :

از ابتدای شکل گیری بنیاد یکی از دغدغه های اصلی بحث اشتغال افراد تحت پوشش به خصوص زنان سرپرست خانوار بوده , افزایش درآمد ,استقلال مالی ,خروج از وضعیت مددجویی و… ما را بر آن داشت تا به صورت تخصصی تر در این زمینه تحقیق و سرمایه گذاری کنیم. با بررسی های انجام شده به این نتیجه رسیدیم که بهترین شغل برای زنانی که مشکلات عدیده ای از جمله بیماری, کم سوادی , اجبار برای پرستاری از فرزند معلول یا بیمار خود را دارند؛ اشتغال در منزل است. به همین منظور از مربیان کارآزموده و مجرب جهت آموزش ۴۰ رشته هنری متناسب با سلیقه و توان مددجویان کمک گرفتیم و با برنامه ریزی های انجام شده به یاری پروردگار و با طرح های مختلف در تلاش برای فروش تولیداتشان در بازار هستیم. امید داریم چون گذشته با پشتیبانی و یاری همکاران و شما حامیان مهربانِ همیشه همراه, دریچه ی امیدی باشیم برای تغییر زندگی تک تک خانواده های تحت پوشش بنیاد.

Print Friendly